| WhatheWow a întrebat:

Ai putea sa fi fericit cind toti cei din jurul tau "pling"?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu poti, deprimarea e molipsitoare si mai molipsitoare decat veselia, oricat de bine ti-ar fi tot ajungi sa fii nefericit de ceva pana la urma. si din alt punct de vedere, deprimarea are o vibratie joasa iar veselia, starea de bine au o vibratie inalta, este mult mai usor sa atingi vibratiile joase decat cele mai inalte, de-asta nu poti ramane prea mult timp singurul vesel intr-un ocean de tristi

27 răspunsuri:
| CinevaNecunoscut13 a răspuns:

Depinde de cat de mult tii la ei.

| Zeflemitoarea a răspuns:

Bineînţeles.

| baifrate a răspuns:

Daca plang si ei de fericire laughing)..depinde de circumstante happy

| Liana12 a răspuns:

Aha...depinde sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Pentru ca eu de obicei sunt fericit adunci cand rad/glumesc cu cineva dar daca sunt singur...

| Ecea a răspuns:

Normal, mi se intampla destul de des. Cand vad pe cineva plangand, ma umplu de energie si devin oarecum mai vesel.
Probabil pentru ca vad ca nu sunt singurul om trist.
Desigur, depinde si de motivele pentru care plang, in general oamenii(in special femeile) plang fara motive.

| Ionutzu_Coco_1988 a răspuns:

Atata timp cat te intereseaza decat de tine si de cei care plang nu, da poti fi fericit, dar mai tarziu cand cei care plang vor rade tu vei plange mult mai rau decat plang ei cand tu razi

| papusica987 a răspuns:

Nu!
nu pot sa fiu fericita cand vad ca ceilalti sunt tristi, intru si eu intr-o stare urata si nu ma simt bine:-ss

| WhatheWow explică (pentru CinevaNecunoscut13):

Si daca sint doar niste necunoscuti?

NOname
| NOname a răspuns:

Dacă plâng de fericire...

| WhatheWow explică (pentru NOname):

Si daca ei sint nefericiti?

| CinevaNecunoscut13 a răspuns (pentru WhatheWow):

Pai de ce plang? Si te ingrijorezi daca nu ii cunosti?

NOname
| NOname a răspuns (pentru WhatheWow):

Tristețea e molipsitoare. Cum să radiez de fericire, când toți din jurul meu suferă și sunt nefericiți? Eu una, n-aș putea. Doar, eventual, sub influența unui drog, ceva...

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca mie imi merge bine dc sa imi pese de altii

| NoShit a răspuns:

Nu. Deşi m-ar mulţumi din interior spre exterior dacă plâng pentru îşi dau seama în ce rahat mare trăiesc zi de zi. E un progres şi-l apreciez.

| WR104 a răspuns:

Sigur ca nu, as fi un dezechilibrat mintal.
Nu trebuie sa plang si eu dar sa fiu chiar fericit e prea mult parca.

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

Deci eu probabil sunt fie,spart,fie complet alienat mental, cand am expresii de genul tipului care canta "I'm singing in the rain, just singing in the rain", cand vad la toti ceilalti angoase si probleme.E vreun psihiatru pe site, sa-mi puna diagnosticul sau e suficienta si coana Brigaela?

NOname
| NOname a răspuns (pentru Dumnezău):

Din câte am observat, ți-ai pus deja un diagnostic: sociopat.
Cine suntem noi să te contrazicem?...

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

Psihiatria zice in general asta,sau te increzi in marturiile mele,fiind cam cel mai in masura sa ma pronunt, cunoscand toate dedesubturile cazului? laughing

Sunteti, ideologic, diametral opusi, vreo 99.99% din oameni, fata de mine; si cum mie imi plac la nebunie duelurile in idei, oricine poate sa-i dea inainte!

NOname
| NOname a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu, de data asta merg pe mâna ta... Dacă tu nu te cunoști, atunci cine?...

| kscorpio a răspuns:

Dar pot sa fiu nefericita cand toti din jurul meu sunt fericiti?

| WhatheWow explică (pentru kscorpio):

Nu poti; numai in cazul in care sintem egoisti!

| kscorpio a răspuns (pentru WhatheWow):

Inseamna ca sunt egoista. Uite azi mi-am mai descoperit o latura ascunsa a mea.

| kscorpio a răspuns (pentru kscorpio):

Eu nu pot sa fiu fericita cand altii sunt nefericiti in jurul meu, dar altii pot sa fie fericiti cand eu sun nefericita pe langa ei.

| WhatheWow explică (pentru kscorpio):

Am spus ca sintem egoisti atunci cind raminem nefericiti iar cei din jurul nostru sint fericiti.

| kscorpio a răspuns (pentru WhatheWow):

Am inteles ce ai spus tu. De aceea ti-am si spus ca am descoperit ca sunt egoista. Eu cand sunt suparata si ceilalti din jurul meu sunt veseli ma enerveaza mai tare. Adica peste supararea mea care e mare se mai aseaza si fericirea lor care pentru mine in acel moment e apasatoare si insuportabila.