| ITstul a întrebat:

Ai vrea sa stii totul despre trecut sau despre viitor?
Argumenteaza de ce.

Răspuns Câştigător
| Delicacy a răspuns:

Aş vrea să ştiu totul despre trecut, dar nu mă refer neapărat la trecutul istoric, ci la trecutul persoanelor cu care relaţionez şi cu care am legături strânse afective.Nu prea îmi place să mi se confeseze cineva direct, deşi e mai confortabil aşa.Eu prefer, însă, să anticipez singură posibilul trecut al fiecăruia, să găsesc o explicaţie relativă legată de comportamentul, atitudinile cu care tratează lumea şi să învăţ din experienţele lor.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toti ne dorim acest lucru.Mai ales despre viitor.Argumente? Ce argumente? Le stim cu totii.Inclusiv tu.

| mmary a răspuns:

Despre viitor. Nesiguranta ma nelinisteste. Numai bine!

| TheVampireDiaries01 a răspuns:

Raspunsul pe care l-am dat in oracal este sa stiu totul despre viitor pentru ca prima mea idee a fost ca "ce a fost, a fost" dar am in gand si acea idee ca daca ai sti totul despre trecut ti-ai putea crea viitorulhappy, adica sa inveti din greseli sau sa iei ce e bun.
O seara frumoasa! :*

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Trecut:au fost batalii medievale cu trebuckete,soldati,calareti viitor:tehnologie foarte mare,masini zburatoare, roboti, lupte cu roboti, case foarte inalte daca pamantul e acoperit cu apa, apesi doar pe butoane robotii si lucrurile fac totul.

| andrei a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Ce baliverne spui pe acolo? Ai jucat AOE si gata, crezi ca stii despre luptele medievale. Sau ai citit Robin Hood. Mai documenteaza-te si ai sa vezi ca nu erau toate atat de roz pe cat crezi.

| andrei a răspuns:

Despre trecut as vrea sa stiu, dar absolut tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trecutul,il stim deja.Viitorul,mare parte il pot vedea, iar ce nu pot, il voi afla la timpul potrivit.Mult noroc.

| harciog a răspuns:

Nu-mi doresc astea. Vreau sa-mi traiesc sincer, la prezent orice intimplare.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu dar e fain si palitant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Poate.Poate parea palpitant,pentru ca omul este plin de curiozitate,atunci cand nu stie. Vrea sa afle ce este mai departe,fara sa inteleaga ca de fapt, viata, este o lupta, din care inca nu stiu cati vor iesi sau daca vor iesi invingatori. Daca ai avea puterea sa vezi dincolo de mintea umana, sant sigur ca ai intelege si ca nu ti se va mai parea palpitant.Nu mai este mult pana departe, dar pentru noi, cei din ziua de azi, pentru majoritatea, poate fi o vesnicie.As vrea sa iti pot da puterea sa poti vedea macar pentru o secunda, dincolo de noi.Numai bine.

| WhatheWow a răspuns:

Trecutul e o Enigma, viitorul o Himera; ce crezi ca poti afla mai sigur?

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca in realitate e dar sa te joci si sa zici ca e asa sau sa privesti nu pare cum e