| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit mai demult 2 citate; sunau ceva de genul: 1. 'Intr-o relatie, unul iubeste si celalalt este iubit' 2. ' Pentru ca o femeie sa ramana o amintire frumoasa in viata unui barbat, ea trebuie sa iasa din viata lui atat timp cat este inca "in glorii" ' Sunteti de-acord cu ele? Argumentati raspunsul.

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Intr-o relatie, la fel de bine, se pot iubi ambii parteneri sau niciunul. O femeie, ramane o amintire frumoasa chiar daca relatia se termina urat. Relatia se termina urat, nu femeia. In concluzie, la fel de bine se poate pastra o amintire frumoasa chiar daca femeia nu se retrage, ci este respinsa, ori relatia se stinge de la sine.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa fac curvele, fatuca.sotiile nu.

| morningstar a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ar trebui sa te abtii cand ai vrea sa scrii un asa raspuns. Pentru ca eu nu ti-am adresat niciun astfel de apelativ, ok? Imi place sa discut cu cei care inteleg intrebarile fara sa se gandeasca la femei usoare, nu despre ele este vorba in citat. Nu postez ca sa 'invat' cate ceva, nu sunt o fatuca, pur si simplu vreau sa discut cu cei care stiu sa faca asta CIVILIZAT!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Irino este adevarat intrucatva dar nu batute in cuie ca reguli generale.o curva sau un curvar sunt consumatori de dragoste,*** si pleaca fara sa se implice sentimental.da amintiri frumoase.pe cand in familie nu se pune problema daca e o casatorie intocmita pe principii sanatoase, morale, si sentimente sincere.asta voiam sa specific dar pe scurt.nu ai inteles.curvia nu implica responsabilitati, casnicia da.deci eu ce sa inteleg ca ai iesit la agatat pe TPU? in mod civilizat? eu nu am spus ca tu esti curva.am dat un raspuns scurt la ceia ce ai intrebat. fatuca era doar o forma de adresare, intrucat nu te cunosc nici varsta nici numele. esti o oarecare care ai nevoie de un raspuns o parere.nu ma intereseaza din care tabara faci parte.e problema ta.

| morningstar a răspuns (pentru anonim_4396):

Te 'ambalezi' pentru ca probabil ti-am amintit ceva sau pur si simplu nu intelegi ceea ce vrea sa spuna postarea mea.
Eu ma refer la o femeie si un barbat necasatoriti, deci nu este vorba de niciun adulter; de o femeie si un barbat care mai fac si altceva decat sa se gandeasca la pat; o relatie ca toate celelalte. Ma refer la iesirea din relatia lor, nu la o aventura petrecuta intre doi necunoscuti.
Am inteles faza cu familia, sunt casatorita si nu am nevoie sa ies la agatat, stai linistit. Gandeste un pic din punct de vedere 'filozofic' daca pot spune asa. Ca de opinii de mahala nu am nevoie. Si nu am nevoie de un raspuns pentru mine, ti-am mai scris. Doar gasesc o chestie faina de discutat, nu am nevoie personal de lamuriri.
Deci, pentru ambele citate, ma refer la un cuplu format de un barbat si o femeie necasatoriti ( ca sa nu ii spui ca au curvit), care pot fi prieteni acum iar dupa o perioada pot incheia orice relatie.

| harciog a răspuns (pentru morningstar):

Lasa-l rogu-te ca mai are un pic de medical si n-o sa mai aiba timp.Referitor la ce ai intrebat, nu pot fi de acord pentru ca nu pot accepta teorii in dragoste.O traiesti pur si simplu dincolo de toate citatele si definitiile care nu pot sa stirneasca fiori decit unor soareci de biblioteca.

| morningstar a răspuns (pentru Vizitiul):

Si cand relatia se termina din cauza ca ea te-a ranit, mai ramane o amintire frumoasa? Sau ea ramane o amintire frumoasa pentru ceea ce a reprezentat ea inainte de aceasta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Chiar daca unul este mai in limba putin, amandoi iubesc ca altfel nu ar sta impreuna. La al doilea, daca-I dai un pantof peste cap o data la 3 luni imediat vede artificii.

| IMC90 a răspuns:

1. 'Intr-o relatie, unul iubeste si celalalt este iubit'

asa este. Dpdv stintific unu va pune mai multa pasiune decat celalalt, nu exista omogenitate 100%. Dar iubire e prea mult spus, majoritatea celor implicati intr-o relatie habar n-au ce-i aia iubire

2. ' Pentru ca o femeie sa ramana o amintire frumoasa in viata unui barbat, ea trebuie sa iasa din viata lui atat timp cat este inca "in glorii"

Fals. Trebuie doar sa se dezbrace

| morningstar a răspuns (pentru IMC90):

laughing) Mi-a placut primul tau raspuns, eram cat pe ce sa cred ca m-am grabit sa dau altcuiva funda. Cat despre al doilea, la atata se rezuma pentru tine o femeie?

| IMC90 a răspuns (pentru morningstar):

Deocamdata da. Si nici nu vreau mai mult.