Întrebare recomandată | papuciirupti a întrebat:

Am nevoie de o culegere pentru bacul la biologie și sunt multe pe net. Cine știe una mai buna, mai eficienta și ar putea sa ma ajute...

5 răspunsuri:
| GyaX a răspuns:

Bunaaa

| Ana9999 a răspuns:

Eu o recomand pe aceasta http://www.librarie.net/......II-Sinteze Eu am invatat din ea cand am dat bac-ul si mi-au placut sintezele (era scris logic strict esentialul pentru examen astfel incat era mai usor de retinut) si testele care sunt destul de complexe, adica chiar te fac sa gandesti materia. Daca dai vegetala si animala nu stiu ce sa zic, dar eu banuiesc ca tot de la editura asta, cu aceiasi autori, e mai buna.

| Gena5 a răspuns:

Https://www.librariaonline.ro/......silvia.jpg
iti recomand cartea asta e foarte buna am invatat in numai cateva saptamani si am luat un 9. succes

| T0T a răspuns:

Cel mai bine e să îți recomande profesorul tău una și să înveți cu ajutorul acestuia. Biologia e o materie foarte încărcată și anevoioasă, dar dacă înveți tot anul ai șanse mari să iei o notă bună.

| papuciirupti explică (pentru T0T):

Sunt pe profil tehnic si nu mai fac bio din a ix a