| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare: Io pus intr-un pahar apa si pus apa pe foc. trecut mult timp si apa incepe sa faca niste baloane si ma duc oleaca la baie si cand ma intorc apa din vas num mai era. Si acu eu nu stiu de ce apa a disparut. Daca ma puteti ajuta pe mine. dau fundea la cine ajuta la mine.

15 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Asta numesc eu explicaţie logică...

| DBlack a răspuns:

Sa moara azorel, mi-a luat juma de ora sa descifrez ce-o zis asta aici laughing). apa sa transformat in vapori, sa evaporat. adios laughing)). era mai rau daca gaseai paharul plin cu apa laughing)

| FreaKy01 a răspuns:

laughing)serios frate?laughing...so facut aburilaughing!

| andrei38 a răspuns (pentru FreaKy01):

Daca esti asia destept atunci zi cum de s-a facut aburi si unde s-a dus aburii

| Biggiesan a răspuns:

Iata intrebarea si raspunsul: aici este toata stiinta si filosofia!:-))))))))))))

| xAbb a răspuns:

Apa s`a evaporat adică s`a transformat în gaz.

| TraficantaDePufuletzi a răspuns:

Apa s-a evaporat.
Evaporare inseamna ca s-a transformat in aburi...Si eu stiam asta...si am 11 ani.

| LittleSue a răspuns (pentru TraficantaDePufuletzi):

Ma da omuletu ala cu juma de cap de la avataru tau ajunge vreodata undeva?

| TraficantaDePufuletzi a răspuns (pentru LittleSue):

E un pepene...si cred ca a alergat vreo 3468278 de maratoane pana acum...o fi vazut vreo piersicuta si alearga dupa ea.Da' nu stiu cand ajunge.

| fulgerul a răspuns:

Daca facea bule, sa transformat in apa minerala si a baut-o canarul vecinului lasat in libertate.Ia si tu o sticla normala de la magazin, no mai face pe alchimistul!

| KUBY78 a răspuns:

2 explicatie sau facuut aburi si sa evapora ori esti bantuit de fantome raspnusu 1 e corect da-mi funda.

Răspuns utilizator avertizat
| yoNicole13 a răspuns:

Pai s-a evaporat de la cat ai lasat-o sa fiarba, asta unu la mana. Si doi la mana: fara suparare ca nu vreau sa jignesc da esti moldovean sau de ce doamne iarta-ma vorbesti asa?

| andrei38 a răspuns (pentru yoNicole13):

Io moldovean? Ma faci sa ma rad. Sunt din Bucuresti. De obeorul nou auzitai?

| yoNicole13 a răspuns (pentru andrei38):

Iarta-ma ca spun asta dar cred ca tu ai ceva probleme. Toti rad de tine. Si nu, nu am auzit de... chestia aia de care zici tu. Sorry! laughing