| anonim_4396 a întrebat:

Analiza rezolvă ceva în relațiile personale sau doar le complică?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Analiza trebuie să aibă criterii clare. Dacă are, atunci rezolvă.

23 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Analiza trebuie sa existe, dar sa nu te pui sa despici firul in patru.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Și aici aș da o fundă. Cred că tocmai am distribuit pe Facebook ce ai zis tu aici. laughing)

Și mă regăsesc. laughing)

Postarea suna cam așa :

"Pentru sănătatea ta, nu încerca să analizezi chiar tot." laughing)

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daaa! E adevarat! Poti innebuni de la prea multa analiza. Devii maniacal. laughing

| sabin89 a răspuns:

Te referi la Analiza matematică? happy

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Deși mă laud ca o persoană cu super analiză, analiza matematică nu a fost unul dintre punctele mele forte, de fapt matematica în general laughing dar știu că marii filosofi care analizau și gândeau viața și Universul aveau și cunoștințe matematice laughing deci e un adevăr și ăsta, că mai am multe de învățat până să cred că efectuez cea mai amplă analiză.

| sierra1 a răspuns:

Analiza e un proces mental așa că nu dăunează

| VoidEternal a răspuns:

Analiza da. Supra-analiza sigur nu.

Iar asta, cu tot riscul de a fi făcut misogin, e o caracteristică tipic feminina.

https://youtu.be/SZ6mVumHY9I

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Chiar am văzut video-ul ăla și chiar da, tind să-i dau dreptate. happy

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

In calitate de frate a 3 surori, sot de 8 ani, tata de fata și lucrând într-o firmă cu 90% femei, da, are sigur dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns:

Analiza într-o relație de dragoste dar tensionată. E la fel ca un arbritru corect și bun intr-un meci important și cu miză mare de forbal.

| DeuiDeui a răspuns:

Da. Depinde de situație