| anonim_4396 a întrebat:

Ati auzit de cazul Natasha Beketova? Cum credeti ca e posibil ca o persoana care nu a auzit in viata ei o limba sa o vorbeasca fluent in urma unui soc emotional?

6 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

Întreabă-te cât de puține știi tu, de fapt, despre Natașa și cât de posibil este să fie o invenție și nimic adevărat acolo.
Eu știu 8 limbi printre care și rusa și spaniola și portugheza. Dacă e să iau în calcul toate țările în care se vorbesc aceste limbi, pot spune că de fapt știu peste 50 de limbi.

| missClumsy a răspuns (pentru Zartbitter):

Dilema mea majora e cum a reusit sa descifreze inscriptia de pe discul din Phaistos, dat fiind faptul ca acea limba e moarta de ceva timp...

| Zartbitter a răspuns (pentru missClumsy):

Bine. Văd că n-ai înțeles mare lucru din răspunsul meu: povestea este inventată. Este falsă. Nu există. Ia-ți gândul de la ea. Sau, înțelege că dacă nu ai răspunsuri la aceste întrebări e pentru că nu există așa ceva.

| Hombre a răspuns:

Cum e posibil ca Natasha sa cunooasca 120 de limbi si sa lucreze ca vanzatoare, povesti nemuritoare.

| harciog a răspuns:

E ceva asemanator cu amintirea unei vieti anterioare.Imi veti replica ca nu exista asa ceva dar au fost cazuri de copii care descriau lucruri si peisaje ale unor orase pe care nu le vizitasera niciodata dar ele existau.Am citit despre cazul unei americance care isi amintea ca a murit cind a fost lansata bomba atomica la Hirosima, copil fiind, facind baie intr-un riu. Sint chestii inexplicabile pe care mintea noastra nu le poate cuprinde sau nu le poate accepta.