| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU

Acum doua saptamani, am fost in vizita la matusa mea.Aceasta,stiind ca-mi plac bijuteriile vechi, mai ales cele din argint, mi-a facut cadou un inel vechi, superb, care a apartinut bunicii ei.Il ador,doar ca,de cate ori il pun la mana, ma simt foarte rau.
Ma gandesc, stiind ca argintul are o mare capacitate de stocare a informatiei, sa nu detina energii negative.
Poate a fost o coincidenta sau mintea mea fabrica aceste stari?
Vi s-a intamplat vreodata asa ceva?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Probabil că inelul vrea să ajungă la adevăratul său stăpân, Sauron.
Sfatul meu este să mergi în Mordor și să-l arunci în râul de lava de sub Muntele Pierzaniei.

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Gollum,Gollum,te tii de siretlicuri!

11 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

E de la mintea ta, care poate cam orice. happy
Verifica totusi daca te supara lumina solara si usturoiul, poate ai si alte probleme.

| anonim_4396 explică (pentru Darkmagic):

Asa m-am gandit si eu.O fi o stare de alarma indusa de vreo neimplinire.E greu de descifrat mesajul.Lumina ma deranjeaza, nu numai cea solara, chiar si cea artificiala, dar e de la meningita.Usturoi? Ce legatura are usturoiul? Acum na, sa dau o gramada de bani pe el si sa nu stiu de ce? Stiu ca usturoiul este afrodisiac.De asta nici nu-l prea consum.Totusi,iau in considerare si prezenta spiritelor rele.Ele sunt, in mare parte, aducatoare de boli.
Iti multumesc!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Heeei! nu-i deloc afrodisiac usturoiul; doar armonizeaza si intareste sistemul imunitar

| NGheorghe a răspuns:

Dacă bănuiești ca ar avea energii malefice atunci spune-i asta si mătușii tale.

| DrGoogle a răspuns:

Iti induci tu starea asta pentru ca ti-a zis ca e vechi si ai vazut multe filme de genu. In realitate nu te influenteaza cu nimic sa il porti cu placere

| anonim_4396 explică (pentru DrGoogle):

Posibil,ai dreptate.
Iti multumesc!

| octaviatatar a răspuns:

Eu cred ca e la nivel mintal. Si mie mi s-a intamplat si ma simteam rau purtandu-l deoarece stiam ce valoare are si ce vechi e, eram stresata(in subconstient) ca o sa i se intample ceva. Eu nu l-am mai purtat decat la ocazii super speciale. Nu prea stiu cum sa te ajut, scuze.

| anonim_4396 explică (pentru octaviatatar):

Nu,nu ma tem sa-l port, iar daca i se intampla ceva, e al meu.Nu pun pret pe lucruri, oricare ar fi valoarea lor.Probabil este de la creierul asta facut praf. worried

| Charl a răspuns:

Dezinfecteaza-l. Poate are ceva bacterii... Apoi vezi poate ai alegie la argint.

| anonim_4396 explică (pentru Charl):

Nu am alergie la argint, am multe bijuterii din argint, dar doar asta imi provoaca aceasta stare.