Întrebare recomandată | BeyondTheDarkSun a întrebat:

Cand minoritatea invinge majoritatea?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Când e Calea Lactee, planeta Pământ, timp prezent.

Toţi suntem conduşi de doar câţiva...din vârful piramidei, chiar dacă în setea noastră de a trăi nu o sesizăm.

44 răspunsuri:
| ramona0506 a răspuns:

Cand sunt mai 'mari' sau mai inteligenti big grin.

| Octavian003 a răspuns:

Depinde la ce te referi. Ar putea minoritatea invinge majoritatea atunci cand se voteaza, minoritatile din Romania votand mai mult decat romanii.

| bumblebee010 a răspuns:

Cand sunt mai inteligentiwinking

| UnBaiatDubios a răspuns:

Cand avem de a face cu o majoritate nepasatoare si ignoranta si cu o minoritate care isi declara ca scopsubjugarea majoritatii. Daca cei din minoritate sunt destul de isteti ii pot face pe cei din majoritate sa se invinga singuri.Sa speram ca daca se intampla asa ceva noi sa facem parte din minoritate big grin

| HelenWalker a răspuns:

Nu se stie