Întrebare recomandată | BeyondTheDarkSun a întrebat:

Cand minoritatea invinge majoritatea?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Când e Calea Lactee, planeta Pământ, timp prezent.

Toţi suntem conduşi de doar câţiva...din vârful piramidei, chiar dacă în setea noastră de a trăi nu o sesizăm.

44 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Cand are adevarul de partea ei. Dureaza, dar daca evolutia este un fapt, sigur invinge.

| Deliiiia a răspuns:

Cand minoritatea e smechera.

| TheStory a răspuns:

Cand minoritatile dovedesc ca nu sunt atat de mici. Furnica este mica dar poate sa ridice de 10 ori greutatea ei. Nu numarul conteaza sau marimea conteaza starea de spirit.

| JustMusic a răspuns:

Atunci cand inteligenta minoritati, o va invinge pe cea a majoritatii.

| Claudiuu a răspuns:

Mereu cand are dreptate. "Cand esti de partea majoritati trebuie sa stai si sa reflectezi un pic." Nu prea conteaza de partea cui esti ci daca ai dreptate.

| Gabriello02 a răspuns:

Cand minoritatea e inarmata iar tabara adversa e neinarmata.

| HelenWalker a răspuns:

Nu se stie

| Skylar a răspuns:

Cand minoritatea e tigani

| para001 a răspuns:

Basescu cade jos

| LolaLollita a răspuns:

Nu am citit toate raspunsurile, sper sa nu ma repet.
In Romania, majoritatea e uneori discriminata in fata minoritatii, cea din urma invingand. La ce ma refer? La locurile de la licee/facultati speciale pentru rromi de exemplu. Un elev roman trebuie sa invete si cu media 8 poate nu intra la liceul dorit, in timp ce un rrom intra si cu 6-7, pe locul de rrom. La fel si cu Academia de Politie. Un elev roman invata si nu intra cu 8 de exemplu, iar un rrom intra cu 5. Unde e dreptate? Din partea mea, daca invata si merita, sa intre numai rromi. Dar sa merite. Sa aiba aceleasi note.

| Sentinel a răspuns:

Atunci cand minoritatea isi uneste fortele si se indreapta in aceeasi directie. La fel e cu turma de oi care este numeroasa fata de cei 2-3 caini care sunt uniti si conduc. Sau mai pot da exemplu filmul 300.

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns (pentru venusdoom):

"People should not be afraid of their government, governments should be afraid of their people!"
Cam asa?
De cati oamenii este nevoie sa omori 600 de parlamentari?

| venusdoom a răspuns (pentru HeiligKreuzAchtAcht):

De unul singur, ca sa introduca o bomba inauntru...

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns (pentru venusdoom):

"Terorist" sau erou national? Ar fii o idee excelenta.Cum ar spune si V, ca un simbol.Romanii uita repede(sau iarta).