| Sensitive a întrebat:

Care este diferenta dintre o persoana romantica si una pasionala?

Răspuns Câştigător
| PinkTerror a răspuns:

Diferenta consta in caracterul persoanei. persoana romantica (contrar opiniei publice) este cea care iubeste adanc, in timp ce o persoana pasionala isi dedica energia desavarsirii pasiunii pana la epuizare.

Si mai este una: romanticii sunt mai ingeniosi si mai axati pe preludiu. ^_^

15 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Dupa parerea mea, cea pasionala "iubeste mai cu foc".
Un sarut romantic de ex, este diferit de unul pasional. Sarutul romantic este lent, usor, in timp ce cel pasional, nu prea ai idee ce faci acolo, doar faci ce simti, iubesti, deci saruti cu toata iubirea.
Cam asta e diferentawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea romantica adoarme cand isi satisface romantismul. Cea pasionala mai sta treaza un pic rolling on the floor

| Sensitive explică:

Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PinkTerror):

Ei. asta-i buna! "romanticii sunt mai ingeniosi si mai axati pe preludiu" rolling on the floor rolling on the floor
Ia pune tu mana pe balade cu cavaleri si Mese Rotunde, patrate, de care vrei tu... si citeste la cat de mult preludiu le supuneau cavalerii romantici pe printese rolling on the floor rolling on the floor
Poezia e preludiul romanticului, nu gasirea punctului G la fufe... pentru asta e nevoie de pasiunea lucrului bine infaptuit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia romantica viseaza ca face sex, iar cea psionala chiar face happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia romantica viseaza sa faca dragoste, nu sex, ba!

| Fantastic7 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragoste faci tu poate. De-asta le-apuca plansul pe toate, nu de drag, ba!
Pana spui tu o poezie pierdut tot in ochii ei, eu deja numar de la 5 in sus happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba! Eu le compun poezii ca e mai ieftin decat sa le scot la o pizza rolling on the floor
Deci eu sunt si romantic, si pasional, ba chiar pot fi si avar in acelasi timp, cerandu-le bani, in loc sa le dau eu... tu poti? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie-mi dau de buna voie, numai sa mai stau prin preajmawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, In cazul asta esti un romantic desavarsit! Sau un pasional desavarsit, gen Casanova...
Sau esti nitel gay ori Chippendale pe bani, parerea mea! rolling on the floor rolling on the floor
PS. Scuza-ma ca te iau la per-tu, si iti raspund ca unui mascul laudaros ce te crezi tu, desi esti muiere, dar asta e! Tu ai inceput!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu tot visezi la blonda aia? Nu sunt ea, lasa-ma-n pace! Si nici gay nu sunt. M-ai mai intrebat si ti-am mai zis. Vrei sa te fugaresc cu matura ca sa-ntelegi?
N-am treaba cu femeile decat in reprize de 2-3 ore si gata happy...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, hai sa o lasam moarta, ca maine-poimaine vine fata asta de-a postat sa isi verifice casuta de mesaje, si inebuneste ce vede... mai ales ca a dat deja funda la un romantic ce se crede pasional, ha, ha, dar e de fapt doar un romantic laudaros si visator rolling on the floor
Si nu vreau sa se supere, e o fetita de treaba, ii place sa puna intrebari decente pe TPU, nu ca altii... auzi tu... mucii din nas rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

big grin big grin

| PinkTerror a răspuns (pentru anonim_4396):

Mama ma-si de controversa.

Nu am zis de mine, ci in general. Fie vorba intre noi nu pot sa fiu romantic cand ma indoiesc ca exista dragostea. laughing