| anonim_4396 a întrebat:

Care este savantul tau preferat?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Tesla.

23 răspunsuri:
| Johanndjmt2 a răspuns:

Nu am unul preferat dar, daca ar fi sa fac un top 3 ai celor mai buni, ar fi :
1. Albert Einstein
2. Steve Hawking
3. Michio Kaku

| Leonard08 a răspuns:

Stephen Hawking.

| deyutza135 a răspuns:

Albert einstei

| WR104 a răspuns:

Max Planck

| mihaitaLGP a răspuns:

Nikola Tesla si Stephen Hawking

| StefaNnNNN99N a răspuns:

Gigi Becalibig grin

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Henri Coanda
Nu iti poti imagina cate a facut omul asta: de la motorul cu reactie, la raza laser de distrugere in masa. In plus, este si roman.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru deyutza135):

Am auzit de Albert Einstein, dar n-am auzit de Albert einstei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Newton.

| roxanaghiuzan a răspuns:

Issac Newton.

| Shatteredx a răspuns:

George Taylor inventatorul primului vibrator intitulat "Manipulator"

| RAY a răspuns:

1. Albert Einstein
2. Steve Hawking
3. Michio Kaku
4 darwin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ai copiat raspunsul lui Pop_Ionut_1995?

| TychoB a răspuns:

Richard Feynman. Pacat ca TPU nu a auzit de el.

| sabin89 a răspuns:

Nikola Tesla. Desi unii il numeau 'omul de stiinta nebun' si avea, intr-adevar, multe ciudatenii, eu il consider un super-geniu. A fost si om de stiinta, si inginer electro, si inginer mecanic, si inventator, si de toate. Si toate astea la gradul superlativ.

| Mn0 a răspuns:

Tesla

| Andrei7520152 a răspuns:

Carl Sagan

Apache
| Apache a răspuns:

Nikola Tesla-pentru ca a fost cu adevarat inaintea vremii lui

Albert Einstein-pentru ca teoria relativitatii create de el influenteaza toate ramurile fizicii din prezent

Stephen Hawking-pentru ca este cel mai mare savant al timurilor noastre, teoriile lui sunt revolutionare si de curand s-a demonstrat ca teoria lui despre basonul higgs este adevarata... fapt care e un urias pas inainte pentru stiinta

| ThePathWalker a răspuns:

1. Albert Einstein
2. Isaac Newton
3. Nikola Tesla

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nicolae Guta

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Apache):

De unde stii tu aceste lucruri, dintr-un raspuns pe care l-ai postat mai demult pe TPU, am inteles ca esti la profilul filologie pentru ca nu iti plac stiintele exacte.

Apache
| Apache a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarat.
Dar asta nu inseamna ca sunt un romancier ce citeste eminescu toata ziua...
Imi place stiinta, imi plac mistere univerului, imi plac teoriile scrise de acesti savanti...imi place cunoasterea in general.
e adevarat, nu imi place matematica si nu imi plac stiintele care te pun sa lucrezi in aceeasi directie dupa niste criterii impuse...
Nu ma pune sa iti spun acum formule de fizica lungi de 10 pagini ca iti dau foaia goala...dar pune-ma sa iti scriu un eseu despre conceptia lui stephen hawking despre marginile unversului si trebuie sa ma opresti tu din scris laughing
Cultura generala nu prea cred ca are legatura cu profilul liceului....nu ai vazut pana acum actori ce au terminat liceu la real?winking

| Analytical a răspuns:

Eu. Imi place sa descopar si auto.