ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a întrebat:

Care sunt cărţile pe care le consideraţi fundamentale,"de citit într-o viaţă" în domeniul politologiei şi filozofiei?

Răspuns Câştigător
| miradoniz a răspuns:

ludwig wittgenstein "Tractatus logico-philosophicus ". Concluzia e geniala"despre ceea ce nu putem vorbi, trebuie sa tacem"

12 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Vezi bine, draga ErotiqueConseils, ca a fost foarte intelept din partea ta sa pui intrebarea si la o alta rubrica; se poate usor vedea ca aceasta a inceput sa faca concurenta rubricii TA! Numai bine.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils explică:

Alexsmenaru,
Poate înţeleg şi eu ce ai vrut să zici, dacă îmi explici.

| shadovv a răspuns:

René Descartes, Aristotel (politica cel putin, nu simpatizez filozofia lui), Platon, putina filozofie bizantina (Nikolaos A. Matsoukas – Istoria filosofiei bizantine), Søren Kierkegaard - Sau sau, Ludwig Wittgenstein – Tractatus Logico-Philosophicus si poate ceva de Locke.

| GodBlessYou a răspuns:

Vezi-ti de treaba domnule...

| MindBlowing a răspuns:

Povestile Fratilor Grimm.

Răspuns utilizator avertizat
| frei a răspuns:

Arthur Schopenhauer - Aforisme asupra intelepciunii in viata
Arthur Schopenhauer - Parerga si Paralipomena
Emil Cioran - Neajunsul de a te fi nascut

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-am! Cartea care mi-a deschis ochii, pentru a vedea cat de curva este viata asta, despre motivare, despre cum ii poti rade in nas vietii, se numeste "Papillon". Politologia si filozofia nu-si au locul pe pamant. Parerea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Absolut toate cartile trebuie tratate ca niste sfintii in ele se vede munca oamenilor care muncesc sa le scrie toate sunt frumase chiar si cele despre istoria sexului sun pentru oameni cu probleme sau care sunt super dependenti de sex. Sper ca fiecare om intelege ceva din reaspunsurile mele fiindca majoritate le dau oamenilor care au dat deja funda dar nu prea ma intereseaja atat timp cat ajut, bafta si sa ajungi expert TPU!

Pa, pa!