| AvalohAlyn a întrebat:

Care sunt secretele succesului?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Curajul aş spune, fericirea, tăria de caracter şi sprijinul masiv din partea celor dragi sau a prietenilor.

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Fericirea?

| Frank51 a răspuns:

Rabdarea, perseverenta, curajul.

| neutrino a răspuns:

Valoarea si norocul, si, de ce nu, varsta.

| Catwomen123456 a răspuns:

Sa fii tu insati! happy

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ambitia, rabdarea si bineinteles norocul. Dar vezi ca norocul ti-l mai si atragi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Succesul inseamna sa obtii ceea ce vrei.Nu poti cere o parere generala, nu toti ne dorim acelasi lucru.Eu imi doresc sa fiu libera, insa ceva din interior imi sopteste ca nu sunt.Asadar,nu am gasit calea, nu am descoperit secretul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 secrete simple :

1 - Sa nu divulgi toate secretele

| LostInPark a răspuns:

Secretele succesului sunt de fapt secretele tale.Nu vrei ca nimeni sa stie pe ce cai ai ajuns acolo.

| AvalohAlyn explică (pentru LostInPark):

Hmm asta suna a egoism.happy De ce sa nu incerce si altii sa ajunga la succes? Sunt destui autori de carti bestseller care dezvaluie secretele succesului, un exemplu e The Secret(filmul dar si cartea cu acest nume) a Rhondei Byrne.
Faza e ca, e bine sa ai empatie, sa iti doresti ca si cei din jurul tau sa fie fericiti, sa ajunga la succes. daca tii totul numai pentru tine s-ar putea sa se transforme totul intr-un mare egoism iar lipsa de empatie si aparitia resentimentelor sunt sanse sa te coboare de pe culmile succesului...In fine, e o opinie.