| Alien a întrebat:

Ce descoperire ti se pare cea mai importanta?

15 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Roata; fiindca a pus lumea in miscare!

| harciog a răspuns:

"Aparatura de suflat"in special "taragotul"sau "trimbitza".

| MMihai a răspuns:

Au fost multe lucruri care au fost descoperite și fiecare descoperire particulară are importanța ei.

| MeScorpion a răspuns:

Pentru mine berea si pentru omenire apa. Eu zic ca o intrebare mai buna ar fi care e cea mai ingenioasa descoperire.

| shadovv a răspuns:

Nu exista o descoperire importanta ci mai multe. Uite o lista superficiala, sistematizata cronologic: focul, roata, numarul, teorema lui Pitagora, mecanica lui Newton, ecuatia lui Einstein, fizica nucleara, fizica cuantica, tranzistorul, quantum computer.

| IMC90 a răspuns:

Gregor Mendel - ''genele''

| MasterOfDisaster a răspuns:

Hartia igienica!
iti dai seama daca ramaneai fara frunze si trebuia sa te stergi cu urzici? :O

| Dash a răspuns:

Gaura din macaroana

| VadTot a răspuns:

Cind Omul La descoperit pe Dumnezeu! Cind a Realizat ca nu este Singur si ca de fapt apartine Cuiva Ca nu este singur!laughing

| akta a răspuns:

Apa calda.Iti dai seama sa te speli cu apa rece pe frigul asta.

| eliaclodia a răspuns:

Faptul ca inchizitia era un lucru diabolic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea de haine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum vad eu, esti o persoana cu viata super-implinita, care nu are ce face pe site.
Sa nu-ti fie frica, n-ai sa mori prost, fiindca nu-ti raspund strict la subiect! big grin

| rbdflloryna a răspuns:

Sunt mai mult descoperiri foarte importante care in ziua de astazi care majoritatea ne ajuta. De exemplu : focul, din fizica au fost multe descoperiri etc. Sunt descoperiri care pe noi ne ajuta dar sunt de exemplu si altele : Cristofer Columb a descoparit America in 1492. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Chetuca a răspuns:

Orice descoperire, invechita sau nu, tot descoperire se numeste. Eu spun apa si hrana (ca n-am aparut satui si neinsetati).