| RAY a întrebat:

Ce este gravitatia energie?

ce este electromagneteismul energie?

ce a cauzat aparitia lor?

3 răspunsuri:
| RandomPsychologist a răspuns:

Gravitatia este o forta. Electromagnetismul este o ramura a fizicii. Gravitatia genereaza energii asupra altor obiecte (Energie cinetica/potentiala). Gravitatia apare datorita tendintei atomilor de a atrage electroni, totul la scara mare.

| Inferno a răspuns (pentru RandomPsychologist):

Electromagnetismul este tot o forta.
Gravitatia NU apare datorita tendintei atomilor de a atrage electroni.

| WhatheWow a răspuns:

Inca nu se stie ce este gravitatia sau ce o produce iar electromagnetismul e o forta a atomilor cat despre ce a cauzat aparitia lor, inca nu stim.