| StrongHeart a întrebat:

Ce face un om sa vrea sa tradeze pe altcineva?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ura sau interese.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Da detalii, pentru ca si motivatiile pot diferi

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Depinde cu ce trădează, dacă e în dragoste e pentru ca nu mai are un interes asa de mare față de persoana aceea așa că își permite orice. Dacă e în prietenie, acel om nu era decât cu zece fete de la început și cauta sa se foloseasca. Poate trăda și din invidie sau ca să se scape pe el deci din frica. Depinde de context oricum.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

In primul rand, are o imagine foarte proasta despre el insusi.
Lasitate
Invidie
Razbunare
Manipulare
minte de ingheata apele, pe urma se minte pe sine
Frica
Nevoia de validare
Nevoia de atentie
Tot felul de rani. Acesti oameni sunt "defecti"

| StrongHeart explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Si ce i-a facut defecti?
Eu cred ca toti ne nastem cu potential infinit.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru StrongHeart):

Asta stiu doar ei si Creatorul
Traume, abuzuri (petrecute la varste fragede). Poate nici nu-si amintesc de ele.