| Perversul69 a întrebat:

Ce se poate întâmpla dacă un om ar fi inghetat total de viu? Care ar fi consecințele? Sunt ceva sanse ca acesta sa rămână viu?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ar muri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu traim in desene animate.

| minrest a răspuns:

Nu, nu sunt. Moare. Se stie sigur asta.

| Crackman a răspuns:

Este o posibilitate de 35 % dar in mos nornal, o sa simti un gust aspru in gura de sange iar apoi ochii se inchid incet... simti usor usor cum se debaraseaza sufletul de corp si ajungi sa zbori catre meleaguri nemaibazute, in alte dimensiuni si poti chiar vorbi cu creatorul ce iti ofera 2 obtiuni: 1 te intorci deoarece esti un ombecil de ai facut asta ( inghetatu) sau 2 te intorci ca Dragonul Marii si pacalesti tot Pamantul sa te urmeze orbeste, iar cei ce se pleaca asupra ta vor merge in iad iar ceilalti probabil omorati de iluminati ca na se probeaza.
Aceasta explicatie este un semi panflet ( este posibil sa fiu nebun, sincer sau pur si simplu un trol).

| leapșa a răspuns:

Nu. Odata inghetat, omul este mort.
Insa, daca vorbim despre inghetarea Cryonic, acesta poate fi salvat/inviat in viitor.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-au gasit numeroase cadavre de oameni inghetati de vii. Unii zic ca se poate. Altii zic ca da: http://www.go4it.ro/......-16209607/

| Violleta2022 a răspuns:

Un om inghetat moare si gata! Nu exista sanse de trait...cand ingheata!

| SG1995 a răspuns:

Nu momentan, desi criogenia incearca sa impuna tehnici de conservare biologica si staza psihica, in orice caz inca vorbim de o tehnica SF.

| Mari03 a răspuns:

Da. Chiar exista astfel de experimente, iar propblema fundamentala este dezghetarea lor, deoarece inghetarea s-a realizat cu succes

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru leapșa):

Dovada rezonabila ca este posibil o ai; cine/cum poate demonstra faptic? laughing laughing laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Mari03):

laughing laughing laughing despre revenirea la viata e poti afirma cu certitudine? te-ai supune unui astfel de experiment, cu promisiunea ca vei fi reanviat, atunci cand umanitatea o sa fie aproape perfecta?winking laughing

| leapșa a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

De asta am si zis "in viitor"...
Se crede ca in viitor tehnologia avansata va putea "invia" oamenii inghetati.