| alexandramara a întrebat:

Cine e pasionat de chimie, literatura sau filozofie? Astept propunerile si temele voastre de discutie.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Daca doresti putem incepe, propune o tema de discutie, biologia, fizica e frumoasa, pshiologia

11 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

Literatura si filozofie. Orice subiect e interesant.

| Lia340 a răspuns:

Si eu sunt foarte interesata

| alexandramara explică:

Eu m-am gandit la o tema legata de psihologie:ce se intampla cand ti-e frica?

| RAY a răspuns (pentru alexandramara):

Se activeaza niste sisteme in creier primitive, toate senzatile te fac sa fugi sau sa infrunti acea frica, depinde de fiecare si de ce anume ti frica

| alexandramara explică (pentru RAY):

Multumesc pentru raspuns.Am o alta intrebare:cand un autobus merge mai repede:cand e ste mai plin sau este mai gol?

| RAY a răspuns (pentru alexandramara):

Depinde de greutate logic,cu cat e mai greu( nu isi imagina un om,doi ) forta care il impinge trebuie sa fie mai mare,desi da consumul e mai mare daca tragi inca un autobuz dupa tine plin de oamenii, de aia tancurile consuma asa mult,counsumul e mare,dar ca poate merge la fel de repede, poate, dar gandeste ca asupra lui sunt si alte forte gravitaionale, e mult de vorbit, e mai mult fizica

| alexandramara explică:

Cine e cea mai tanara scriitoare?

| frostxtq a răspuns (pentru alexandramara):

Maria Alexandra Ion, are 14 ani. Este cea mai tanara scriitoare din Romania.

| alexandramara explică (pentru frostxtq):

Multumesc pentru raspuns.Am o alta intrebare:Care este cartea ta preferata si de ce?

| frostxtq a răspuns (pentru alexandramara):

Singur pe lume - Hector Malot. Este foarte emotionanta, extrem de bine scrisa si are o poveste uluitoare.

| alexandramara explică:

Dragi utilizatori TPU, propuneti si voi teme de discutie, sa descoperim, sa invatam impreuna