| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre astronomie?
E o știință frumoasa.Pacat că nu se face in scoli.

6 răspunsuri:
| DonEduardo a răspuns:

Ai dreptate.

| banmole5 a răspuns:

E o materie fara sens cu niste elevi atei care cred in big bangul orb.

| Patriotul2689 a răspuns (pentru banmole5):

Oricum, Big Bang-ul în sine e lipsit de logică. Cică era acolo un punct mic și dens de materie și ăla brusc a explodat. Pe lângă faptul că acest lucru nu poate fi dovedit (n-a fost nimeni acolo ca să vadă explozia), se naște o mare întrebare, pe care ateii o ignoră: "Cum naiba a apărut punctul acela de materie? Cum s-a format și ce era înaintea lui?"
Ateismul are lipsă de logică!

| G777 a răspuns (pentru banmole5):

Cred ca are mai mult sens ca religia.

| banmole5 a răspuns (pentru G777):

Nu are sens pentru ca sensul unic de scurgere al timpului nu e determinat de materie ci de o dimensiune extramateriala.

| banmole5 a răspuns (pentru Patriotul2689):

Da. Asa e.

Au separat teoria evolutiei de teoria abiogenezei pentru ca au vazut ca abiogeneza nu e demonstrata prin niciun experiment.