Întrebare recomandată | ŞtefanaTCK a întrebat:

Cum ai defini perfecţiunea?

83 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu este perfect.

| Narcis2007 a răspuns:

Eu sunt perfect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Narcis2007):

Logic, doar eşti narcis(ist)2007.

| aliceinchains a răspuns:

E relativă, așa cum e orice lucru pentru fiecare în parte. Pentru cineva înseamnă puțin, altcineva se așteaptă la mult mai mult și probabil nu va ajunge acolo niciodată.
Dacă te referi la oameni... pentru mine, cineva poate părea perfect, poate fi tot ce aștept de la cineva. În schimb, pentru o altă persoană, perfecțiunea pe care eu o văd poate să nu existe deloc.

| 4b a răspuns:

Un drum totdeauna deschiswinking

| Încrucişătorul a răspuns:

Acea atributie pe care noi, oamenii, nu o s-o avem niciodata. Putem fi excelenti dar niciodata perfecti.

| darrio2007 a răspuns:

Perfectiunea? Nu exista. Daca te referi la rasa umana.

| mona a răspuns:

Nu exista perfectiune, consideri perfect ceva atunci cand iti place mult de ceva, de cineva si e pe gustul tau

| Raiden a răspuns:

Hristos, Dumnezeul nostru.

| RB26DETT a răspuns:

Iisus Hristos

| Analy a răspuns:

Perfectiunea ta este atunci cand esti cu trei metri deasupra norilor...dar asta nu ar dura la nesfarsithappy.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Buna.
Perfecţiunea e atinsă nu atunci când nu mai este nimic de adăugat, ci când nu mai este nimic de înlăturat in viata noastra. Cineva perfect este cel fara defect si pacat...iar acela este Dumnezeu.
Perfectiunea pentru mine nu exista, e doar un tel pe care oameii se staduiesc sal atinga, in zadar.

Asa gandesc eu

| MaTrIx8378 a răspuns:

O persoana este perfecat atunci cand nu greseste niciodata, este placuta tuturor, buna la toate.

| Mangustă a răspuns:

Un tip destept zicea ca, in afara de teorie, nu exista 100%. Asa ca, in afara de teorie, nu exista perfectiune. Iar daca te intereseaza teoria poti sa te uiti in dex...

| CupY a răspuns:

Dumnezeu!

| h3r a răspuns:

Hmm... ceva ce nu există atunci când nu este nevoie şi ceva ce e foarte mult, foarte mulţumitor atunci când trebuie.

| mentholinks a răspuns:

Trebuie sa ma cunosti, mai ales cand is beat.

| WhatheWow a răspuns:

Singura stare perfecta, ce nu intra in contradictie cu nimic, e ECHILIBRUL, restul doar subiectivism!

| OOOLEOOO a răspuns:

Inexistenta.

| Vans a răspuns:

Perfecţiunea nu există, deci nu are definiţie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Natural.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfecţiunea nu există. Oamenii sunt predispuşi să vadă uneori, ceva imperfect ca fiind perfect. Tocmai de aceea sunt de părere că nu suntem în măsură să analizăm corect conceptul ăsta.
Dacă ar exista, perfecţiunea ar fi captivantă probabil doar la început.
Prin urmare nu este mai mult decât o chestie inutilă, inexistentă şi plictisitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfectiunea e doar o iluzie, care, cu timpul, ajunge sa imbolnaveasca mintea si spiritul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfectiunea pentru mine... nu exista. Pt mine persoana perfecta este cea care nu se crede frumoasa, care nu barfeste, care nu omoara, care nu se drogheaza etc. etc.

| τττ a răspuns:

Draga Stefana, nu exista perfectiune.Nu exista persoana perfecta, nu exista persoana(sau fiinta) fara defecte! Doar Dumnezeu.

| CryChristiAN a răspuns:

Perfectiunea este un tel pe care nimeni nu-l poate dobandi niciodata, dar este detinuta de Dumnezeu Cel Viu Triunic.

| Sadop a răspuns:

Innexisteanta happy
Perfectiunea e ceva ce inca nu exista laughing

| Zabbyel a răspuns:

O iluzie pentru orbii happy

| Kyrie a răspuns:

Daca privesti in ceata fericirea atunci tinzi sa crezi ca ai avut de-a face cu perfectiunea : P

| RoseOfTheFire a răspuns:

Perfectiunea nu exista, acea persoana care se crede perfecta ori e nebuna ori nu stie pe ce lume se afla.