Întrebare recomandată | ŞtefanaTCK a întrebat:

Cum ai defini perfecţiunea?

83 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Iisus Hristos

| kyGirL a răspuns:

Oamenii sa fie exact cum vreau eu...profesorii mult mai de treaba, prietenii loiali iar parintii sa fie mult mai intelagatori, Presedintele sa ofere mai multi bani oamenilor etc etclaughing

| Okami23 a răspuns:

Inexistenta

| deM0 a răspuns:

Cred ca doar un lucru poate defini perfectiunea.
Sa fi cum vrei tu

| KIIddaaa a răspuns:

Cum sa iti spun...Perfectiunea nu exista oricat te.ai straduiwinking Deci eu o definesc IREALA. Poti fi bun(ă) dar niciodata PERFECTA! :*

| Sadop a răspuns:

Innexisteanta happy
Perfectiunea e ceva ce inca nu exista laughing

| mihaelaestee a răspuns:

Buna. happy
Perfecţiunea e atinsă nu atunci când nu mai este nimic de adăugat, ci când nu mai este nimic de înlăturat in viata noastra. Cineva perfect este cel fara defect si pacat...iar acela este Dumnezeu.
Perfectiunea pentru mine nu exista, e doar un tel pe care oameii se staduiesc sal atinga, in zadar.

Asa gandesc eu happy

Funda happy :*:**:*:* Foarte buna intrebareawinking

| MegaChrysos a răspuns:

Perfectiune nu existahappy Doar oameni cu mintehappy

| mona a răspuns:

Nu exista perfectiune, consideri perfect ceva atunci cand iti place mult de ceva, de cineva si e pe gustul tau

| Fr3eZ a răspuns:

Perfect ar trebui sa se considere fiecare on in sinea lui! Fii tu insati si nu te lua dupa ceilalti!

Multi nu o fac si poate de aceea unii se lasa calcati in picioare de altii cu toate ca de multe ori sunt net superiori big grin

| CupY a răspuns:

Dumnezeu!

| SiminaSalvadore a răspuns:

Perfectiunea, nu exista! Asta este parerea mea. Unii oameni doresc a ajunge perfecti, dar asa ceva este absolut imposibil.Iti pot da un exemputongueapusile Barbie. Ele pentru fete in general arata "perfectiunea" iar anumite persoane incearca sa devina si ele papusi Barbie, dar fara sa-si dea seama se distrug...

| ByaBii a răspuns:

Esti perfect atunci cand te simti perfect. Chear daca unii spun ca perfectiunea insema ca o persoana sa fie pe placul tuturor sau sa fie mai ingaduitore si mai priceputa la toate eu cred ca perfectiunea inseamna acel sentiment care te face sa te simti bine in pielea ta happy asta cinteaza cel mai mult.

| Kyrie a răspuns:

Daca privesti in ceata fericirea atunci tinzi sa crezi ca ai avut de-a face cu perfectiunea : P

| EmaS a răspuns:

Dumnezeu este perfect.

| PŞtefaniaP a răspuns:

Pai. dupa parerea mea. doar o singura persoana poate fi perfecta iar aceasta e Iisus Hristos 'smug Probabil tu ai alta parere. si mi-as dori tare mult sa ti-o aflu happy

| Vans a răspuns:

Perfecţiunea nu există, deci nu are definiţie.

| alfabet323 a răspuns:

Dacă ar exista, sincer mi s-ar părea plictisitoare.
Dacă toţi am fii perfecţi fără nici un defect, am fi toţi la fel; nu ar fi plictisitor?!

| andreisirghi27as a răspuns:

Perfectiunea este Dumnezeu.noi tindem spre perfectiune, adica tindem sa-l urmam pe Hristos.prin respectarea tuturor poruncilor Lui atingem perfectiune; aceasta la crestini se intelege ca mantuirea.noi tindem sa ne mantuim, adica sa ajungem in rai unde e perfectiunea.

| omik a răspuns:

Definitia perfectiuni? Da pai ...Perfectiunea este acel ceva pe care nu il poti avea decat daca nu esti rautacios...ui-te ar fi ca un bebelus puppy dog eyes. Nu face nimic rau, si este exact cum l-a conceput Dumnezeu :-p.Toti ne-am nascut perfecti, pentru ca asa ne-a lasat Dumnezeu.Dar noi ne aropiem de diavol si perfectiunea devine INPERFECTIUNE.Acum poate o sa zici ca aberez, sau ca nu stiu ce tot spun. PACE TUTUROR >big grin

| darrio2007 a răspuns:

Perfectiunea? Nu exista. Daca te referi la rasa umana.

| Amyyyyyyy a răspuns:

E simplu.Nu exista.Cum a spus si @omik te nasti perfect si devii imperfect.Societatea este imperfectiunea care ne face sa vrem sa devenim perfecti lucru care, draga mea nu exista...Mai simplu de atat nu stiu sa explic.:*

| Mangustă a răspuns:

Un tip destept zicea ca, in afara de teorie, nu exista 100%. Asa ca, in afara de teorie, nu exista perfectiune. Iar daca te intereseaza teoria poti sa te uiti in dex...

| AliveOne a răspuns:

Dupa parerea mea singurul lucru perfect este tot ce nu exista happy, stiu pare ilogic dar asta e adevaru daca un singur lucru ar fi perfect ar atrage dupa sine tot ce exista formand probabil vidu absolut totul negru fara nimic inauntru perfectiunea clar nu se poate vedea doar imaginawinking

| JessicaJ a răspuns:

Eu as defini-o astfel : Sa fii natural, mereu sa iti impui punctul de vedere, sa nu accepti sa fi tratat intr-un anumit fel, sa te comporti exact cum se comporta si restul cu tine [cu nimic mai mult, si nimic mai putin]exact la fel...Sa fii tu! Sa te exprimi prin felul tau de a te imbraca,vorbi,comporta! Asta inseamna pentru mine o persoana perfecta! Pentru majoritatea inseamna : una plina de plastic:silicoane,liftinguri faciale,rinoplastie,remodelare corporala,cu o fata perfecta, una care le face pe celelalte femei sa se simta urate[cand de fapt nu sunt, au ceva mult mai pretios ca Bianca Dragusanu [de ea vorbeam, nu suport fiinta aia, e pitipoancalaughing]au o frumusete naturala iar asta e o parte din perfectiune happy Pana la urma toata lumea e frumoasa intr-un fel sau in altul...Asta e punctul meu de vedere! Peace big grin

| yubyta123 a răspuns:

Perfectiunea nu exista, om perfect nu ai sa vezi in viata ta

| AmaliaApetri a răspuns:

Sfanta Treime.

| adyk77 a răspuns:

Nu cred ca se poate defini

| vlad_7963 a răspuns:

Imperfecta

| Loreddana a răspuns:

Perfectiunea = fundul meu