anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum arata Satana?

Răspuns Câştigător
| RainDrop a răspuns:

Ia-ti un dictionar de antonime.Strange toate insusiriile lui Dumnezeu, cautale in dictionar, opusul lor sunt insusiri ale Satanei, ti-as sugera sa intrebi un preot.

29 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Un inger frumos, cel mai frumos lucru din lume, pe langa dumnezeu.
Fiindca satan, la inceput a fost unul dintre ingeri, dupa care fiindca era cel mai frumos si toti il tratau frumos, el si-a pus in cap asta si a devenit rau, daca ai neclaritati da-mi mesaj pls

| ella_7332 a răspuns:

dar dc te intereseaza?

| UniCool a răspuns:

Ca Dracu` :))
are si galerie pe google http://www.google.ro/......tp?/images
Doamne fereste!

| Aero a răspuns:

Ca Voldemort! El e Satana!

| GoguStrigoi a răspuns:

Ca draculaughing

| Sconcsiş a răspuns:

Iti urez sa nu-l vezi pe real!

| ILadyInBlack a răspuns:

Cati ani ai? straight face

| Simona_3986 a răspuns:

Vai Dumnezeule ce intrebari lol:O...straight facestraight facestraight face

| 3ntzz a răspuns:

Ca un ghey cu maro la chilotzei laughing

| Отilia a răspuns:

Noi de unde să şтiм? big grin Daя тe poт ajuтa cu cеva, ţi-o aduc pe diяiga мea de clasă în faţa тa şi la siguя vei şti cuм araтă şi săтana laughing că caм se aseмănă, uneoяi am iмpяesia că sunт suяoяi laughing. Şi nu siмplee ci `geмэneeelaughing

| Sconcsiş a răspuns:

Ca si Bieber...

| eugeniu_6685 a răspuns:

Poate arata intr-o mie de feluri, depinde ce-si pune in minte sa faca. Se poate preface si in inger de lumina pentru a amagi suflete, cat de cat, religioase. Adevaratul lui chip insa este oribil caci cuprinde o gama de expresii care oglindesc in stare pura toate viciile, spaimele, ambitiile desarte, vanitatea, dispretul, disperarea si multe altele. Daca te intereseaza problema consulta un dictionar ilustrat de demonologie.

| mihaibrasov a răspuns:

Răul e in interiorul omului, nu in exterior... acolo il poti gasi pe Dumnezeu, iar Satana exista la un pol opus, dar nu ca entitate (nu exista ca entitate) ci ca traire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te in chiloti la mine si ai sa-l vezi )==

| britneyss a răspuns:

Satana nu exista e o inventie ca Mos Craciun sa manipuleze lumea, universul acesta este perfect nu are loc niciun Satan. E o "sperietoare de ciori" pentru specia umana care este una de rang inferior fata de alte fiinte galactice.

| Forcas_9823 a răspuns:

Din punct de vedere al infatisarii, satana are capacitatea sa isi schimbe forma. Totusi, la origine, era cea mai frumoasa fiinta din univers (dupa Dumnezeu). Ca si carater... opusul lui Dumnezeu.

| Tweetymrrr a răspuns:

Interesant=]]

| DorelSudoru a răspuns:

Poi are corne; parca aripi(nu stiu sigur daca are si copitelaughing )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Paii cum sa arate? cu degetul.pe ala il vreau.si slugile fac totul.

Răspuns utilizator avertizat
| deeeeeebora a răspuns:

Satana nu are o infatisare precisa pentru noi. el ne poate minti imbracandu-se in haine glamour ce sa ne atraga ochiul si sa ne incante, poate sase deghizeze intr-un pui facandu-ne sa credem in neputinta lui si blandetea lui... dar el este un leu care dorescte sa ne inghitap e toti(asa spune Biblia). pentru cei care spun ca nu exista(aveam un coment mai jos)va spun ca satana va inchis ochii ca nu cumva facanduva griji despre subiectul acesta sa mergeti linistiti in iad.

| Razvan a răspuns:

Urat, in orice cazthinking
Frumusetea e deja un subiect fumat. Uratenia e enigmatica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti este teama de ceea ce vezi in oglinda?hee hee

| erik a răspuns:

Nu stiu. l-a vazut cineva? in orice caz se manifesta in toata "splendoarea" in fiecare din copiii lui acolo unde este:ura, invidie, viclenie, hartuire, barfa, etc

| Komarov a răspuns:

Dragul meu copil eu sunt satanist sa stii daca vrei sa stii el nu este frumos cel care ti-a dat raspunsu e un mare fraier.In primul rand el arata in urmatorul fel : El nu are aripi.are corp de om.Are cap de capra.sa stii el ti se arata in fata personal. Dupa intrebare se vede ca ai avea 12 13 ani.La varsta asta ramai victima a satanei sa ai o zi buna

| Komarov a răspuns:

In primul rand (ella) copilul are dreptul sa stie si ca sa fim seriosi satan n-are copite unde ati vazut mah copite in filme de adormit draci ce ***?
si in plus satan e intruchiparea terorii si a tot ce e urat si nu e frumos de la cine ati invatat toate astea... si da el a fost izgonit din rai ...fiind numit lucifer dar normal e Satan

| Komarov a răspuns (pentru DorelSudoru):

Desteptule ce dracu ai in imagine alai satan (11 Decembrie 2010 16:39 )
MaDoaren1DeTotCeEsteInJurulMeu

| Andrei_Andrei_1995_VeSU a răspuns (pentru Komarov):

Komarov vreau sa iau legatura cu tine ca sa aflu mai multe eu sunt ateu da vreau sa stiu daca gresesc cu privinta la existenta lui Dumnezeu sau a Satanei

| Andrei_Andrei_1995_VeSU a răspuns:

Komarov vreau sa iau legatura cu tine sa vorbim mai multe sunt interesat de acest subiect!

Întrebări similare