| sabin89 a întrebat:

Cum este viața voastră?
- ca o trecere printr-un muzeu aranjat cu grijă în care, în momente de îndoială, nu trebuie decât să te uiți la număr și să apelezi la catalog? Sau,
- ca și cum ai orbecăi într-un imens depozit întunecos, unde raza cercetătoare a curiozității luminează ba un chip de o frumusețe care îți taie respirația, ba rânjetul unei mumii?

6 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Am inteles ce esti: un colectionar de trofee!

| darrio2007 a răspuns:

O văd in felul meu, cu bune si rele.
In nici un caz cum ai scris tu.

| Frank51 a răspuns:

Ferească Dumnezeu ca totul sa fie atât de extremist precum descrierile astea.

| kalasnicov22 a răspuns:

Este o comedie, in care sunt actorul principal.

| gabicoo a răspuns:

Este ca un spectacol de marionete în care noi - marionetele - avem impresia că jucăm rolul principal, dar alții trag sforile în realitate.

| sabin89 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Ai înțeles greșit