| EmaS a întrebat:

Cum te vezi pe tine insuti? Cine esti tu cu adevarat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiam. Vroaiam doar sa vad ca esti aici.happy Acum o sa-ti raspund la intrebare.
O sa fiu directa si o sa-ti spun ca sunt fiinta umana, dar sunt si om. uneori mai om decat altii, alteori mai robot (depinde de situatie si tu stii asta, nu ma indoisc). Sunt cunoscuta/ sau fara valoare (ambele sunt relative). Sunt femeie, sunt iubita, sunt sora, sunt prieten, sunt amuzanta si serioasa. Sunt insumarea simturilor mele. Sunt urata si frumoasa, sunt la fel ca toti ceilalti si totusi cu mult diferita fata de altii.

58 răspunsuri:
| EmaS explică:

Vine de la numele de familie!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Stiam. Vroaiam doar sa vad ca esti aici.happy Acum o sa-ti raspund la intrebare.
O sa fiu directa si o sa-ti spun ca sunt fiinta umana, dar sunt si om. uneori mai om decat altii, alteori mai robot (depinde de situatie si tu stii asta, nu ma indoisc). Sunt cunoscuta/ sau fara valoare (ambele sunt relative). Sunt femeie, sunt iubita, sunt sora, sunt prieten, sunt amuzanta si serioasa. Sunt insumarea simturilor mele. Sunt urata si frumoasa, sunt la fel ca toti ceilalti si totusi cu mult diferita fata de altii.

| harciog a răspuns:

Un nenorocit,suma tuturor rautatilor fara masura facute celorlanti,un nemernic cautind divinitatea prin linistirea propriei carni,un dement pentru care singura logica nu e decit sa simta,indiferent daca divinitatea,indiferent daca propriile porniri.Un egoist care nu se mai satura de natura salbateca, un dobitoc care intra aproape instant in animalityate si-si disputa teritoriile cu celelalte animale, un prost scris a societatii, un paria impins la marginea ei, departe de orice religii si inca departe de a-L gindi pe dumnezeu, un estropiat care se multumeste doar sa simta.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Si mai nou esti un ţap care are propia lui cireada de capre si a dat norocul peste tine altfel te pietrifica-i stand greutate pe varza.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Din pacate doar la prima intrebare as putea avea un raspuns...

| Dumnezău a răspuns:

Sunt o masa eterogena, partial pus pe belele si razboi sangeros, partial pus pe progres bombastic, plin de emfaza si boemitate.Imagineaza-ti numai ca s-au intalnit la o berula Nietzsche,Ap. Toma,Hitler,Kafka,Simon Bolivar si Walt Whitman,iar atunci cand au sorbit toti din berula,am aparut eu ca magaru'-n ceata.

Daca as avea putin mai multa carisma si as fi putin ipocrit,as putea realiza absolut orice.Da' ma multumesc,pe moment, ca nu imi iese bine reteta de napalm, sa fiu un pustan agitator, avid de cunoastere si dezlegari de ite, putin alcoolic si putin instabil.

| harciog a răspuns (pentru Dumnezău):

Foarte deslusit Doamne, foarte deslusit.

| Hombre a răspuns (pentru Dumnezău):

"Da' ma multumesc, pe moment, ca nu imi iese bine reteta de napalm, sa fiu un pustan agitator, avid de cunoastere si dezlegari de ite, putin alcoolic si putin instabil."
Si mai bine e ca nu esti habotnic religios cu dorinta de 77 de fecioare ca altfel cine stie in ce imprejurare te apuca dorul de ***, detona-i niste kile de exploziv si intamplarea facand sa fiu prin imprejurimi imi arunca-i si mie tartita in slavi.

| Ecea a răspuns:

Sunt doar un rebut social.

| EmaS explică (pentru Ecea):

Nu te cred!

| shadovv a răspuns:

Inexplicabil.

| Hmmmm a răspuns:

Io-s de fapt barbatul tau, si ma vad spanzurat langa pat. Inca nu stiu motivul...

| EmaS explică (pentru Hmmmm):

Vezi cam prost!

| Fiction a răspuns:

Eu sunt un om.Ma enervez foarte repede, iar atunci cand ma enervez, mai bine nu te baga daca nu vrei sa te-alegi cu o mana rupta.Dar, la fel de repede imi trece, apoi de multe ori regret ce-am facut.Sunt usor de amgit, dar totusi daca aflu pot sa fiu:ori dezamagita, ori nervoasa.Sunt o fire vesela, pe care niciodata n-ai s-o vezi suparata pentru 10 minute dupa o cearta.Rad si zambesc mereu si mi-e teama sa nu fiu considerata o persoana iresponsabila si indiferenta.Sunt prietena cu aproape oricine, cu o stare schimbatoare, mereu alta.Niciodata nu stii la ce sa te astepti din partea mea.Cred ca plang cel mai des dintre toti cei din orasul meu.Sar in apararea celorlalti, chiar daca ei nu ar face asta pentru mine.Sunt rusinoasa, par lipsita de putere, dar mi-as apara familia cu pretul vietii.Inca nu a aparut o intamplare care sa-mi puna la incercare curajul, dar mai ales daca e vorba de cineva apropiat, sunt sigura ca pot sa devin si Batman.

| NoShit a răspuns:

Un călător.

| JnY a răspuns:

Fiecare cuvant spus de tine ti-o spune happy, insa ai grija de unde vine de fapt acel cuvant.

| RAY a răspuns:

Cum te vezi pe tine insuti?
ca fiind materialist, cateodata nehotarat, mai sceptic in toate, glumet, sincer, serios, cateodata ipocrit, tupeist, la fizic asa si asa, mult prea lasator cateodata, ignorant cateodata, ajut pe cine pot, misogin

Cine esti tu cu adevarat?
un om normal care isi traieste viata asa cum poate

| WhatheWow a răspuns:

Eu m-a vad un om destul de bun la suflet, cu defecte si calitati, fara prea mult noroc in viata; un om care trage, ca foarte multi altii, de viata pentru a supravietui.

| Elvina a răspuns:

Materialista si nehotarata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma vad pe mine insumi in oglinda, zilnic, cand ma barbieresc!
Deci eu sunt ala barbos de cauta Gillete-ul sa-si taie moaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Variază în funcție de cantitatea de alcool sub a cărui influență mă aflu.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu eşti altfel la beţie? confused

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma vad asa cum ii vad si pe ceilalti. Niste pelerini efemeri pe suprafata pamantului.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Irelevant.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Si mai irelevant.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Dar de ce eu? Tu esti cel care trebuie sa dezvolte ce am zis eu prima data. Incearca sa vezi dincolo de niste simple cuvinte!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Ar trebui sa vezi ca toti suntem muritori. Confunzi granita mediocritatii cu granita efemeritatii. Sper ca nu vei mai avea din nou intrebari pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt un sclipicios.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Dar de ce culoare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Albastru cu o tipatura de roz cand mi se pune pata happy

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Oh, da imi place albastru cu roz!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ce-mi dai daca-ti fac o icoana roz cu manutzele mele?

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Eu nu ma inchin la idoli!laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Da la ce te inchini?

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Lui Dumnezeu in Duh si Adevar!

| MetalHead04 a răspuns:

Eu sunt o fata sensibila alte ori insensibila ..razbunatoare dar si miloasa, urata dar si frumoasa! Cam atat.

| thefighter1 a răspuns:

Nu esti cam batrana sa iti pierzi vremea cu intrebari de genu pe TPU?

| Differentx13 a răspuns:

Sunt confuză.

| badboy18 a răspuns:

Un trecator prin viata...

Răspuns utilizator avertizat
| Deliadelias a răspuns:

Eu ma vad pe mine ca fiind o persoana destul de sociabila, glumeata, mai nebuna uneoriblushing), o persoana care ii place sa.si traisca viata din lin, fara regrete, RISC foarte mult. Recunosc ca sunt mai egoista, mai ametita uneori, dar sunt destul de modesta thinking whistlinglaughing. Sunet aceea persoana care pune ORGOLIUL in fata sentimentelor [ Si da stiu, nu.i bine sigh ] Doar ca m.am saturat sa sufar. :* happy

| MrsEinstein a răspuns:

Nonconoformistă,visătoare şi inteligentă.
( nu sunt narcisistă ) păcat că oamenii mă văd o ciudată.

| LiliJB a răspuns:

Nu pot sa spun cum ma vad pe mine insumi.

| wpoieoit a răspuns:

Ma vad un om serios, capabil si inteligent...si modest laughing

Ca defecte as spune ca nu am intotdeauna simtul umorului si uneori sunt incapatanat.

| charizard96 a răspuns:

Fix de asta nu are ursu coada

| kyjonopsy a răspuns:

Buna intrebare.e ciudat, dar nu stiu cine sunt cu adevarat.ma comport diferit cu mai multe persoane in parte... uneori pot fi timida, alteori foarte vorbareata. uneori sensibila si draguta, iar alteori puternica, dura si celelalte insusiri.cred ca sunt mai multe persoane in corpul uneia singura.probabil sufar de vreo boala de personalitate sau ceva de genulbig grin

| laurym a răspuns:

Sunt un spirit batran captiv intr-un trup tanar! O fiinta in cautare permanenta de sine, de afectiune...O pacatoasa care isi traieste viata dupa scenariul propriu.Sunt o fiinta care-i iubeste pe oameni enorm de mult dar in acelasi timp ii si distruge pentru ca nu am ce sa le ofer iar ei la randul lor nu au ce sa-mi ofere mie.

| Andreutttta a răspuns:

Mă văd o persoană sociabilă, prietenoasă şi care ştie să pună piciorul în prag atunci când este nevoie.

| rapto88 a răspuns (pentru Andreutttta):

Id meu de mess antoandrei@ymail.com