| LaYeR a întrebat:

Daca ai merge la doctor si ai afla ca mai ai o saptamana de trait, ce ai face?

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Aş mai trăi o săptămână. N-am făcut toată viaţa nimic spectaculos...de ce aş începe să fac ceva când sunt pe moarte?

40 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Probabil, i-as spune tipului pe care il plac sa ne-o tragem pana mor. Macar sa stiu ca mor satisfacuta.

| EmaS a răspuns:

M-as pocai si mai mult, mi-as cere iertare tuturor si le-as spune ca totul este trecator, dar conteaza locul unde iti vei petrece vesnicia cu Dumnezeu ori despartit de El pentru totdeauna.

| Vizitiul a răspuns:

As viola-o pe RelatiiCuClientii. Pe urma, m-as injecta cu adrenalina si as sari de la etaj. E ceva sa mori regulat si injectat.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Întrebare logică.
Ce banana mea am făcut eu făcut eu atâta timp, şi aflu aşa, într-o doară, că mai am o săptămână de trăit?! Nu am avut şi eu. ceva indicii, cum că n-aş fi chiar aşa de ok?
happy.

| Dumnezău a răspuns:

M-as sinucide, ca suferinta fizica nu are ce cauta pe lumea asta, si nu vreau sa ma doara nimic.Mai bine mor de mana mea, decat de mana organismului.

| shadovv a răspuns:

As spune adevarul tuturor. De fapt asta ar trebui facut mereu!

| ChioruL14 a răspuns:

M-as sinucide, ce rost are sa ma chinui 7 zile?

| EmaS a răspuns (pentru ChioruL14):

Ar fi cea mai gresita alegere pe care ai putea sa o iei. Faptul ca ai timp de sapte zile sa te pregatesti pentru eternitate ar trebui sa meditezi mai adanc, mai serios la locul unde iti vei petrece vesnicia, la Dumnezeu. Important ar fi ca, macar in al doisprezecelea ceas sa te impaci cu Dumnezeu prin jertfa Fiului Sau si sa iIl primesti ca Domn si Mantuitor personal.

| Shammal a răspuns:

As rade big grin si mi-as trai viata in continuare, eu hotarasc cand plec de aici

| sabin89 a răspuns:

M-as inscrie in PSD. Sa moara unul de-ai lor, nu unul de-ai nostri.

| andrei a răspuns (pentru sabin89):

Mai bine te-ai face ungur!

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Aș inceta să mai merg la doctor.

| jony a răspuns:

Eu unu as jefui o banca! Sa-i las pe ai mei cu bani daca tot s-au chinuit sa ma creasca macar sa le las ceva si lor.Ei s-au chinuit atat si asa usor sa ma scap de ei.hmm ...naspa...in zilele noastre trebuie sa stii si cand sa mori!happy

| morningstar a răspuns:

As face un 'bilant' al vietii mele. As incerca sa imi amintesc toate momentele in care poate am facut ceva care a 'daramat' o persoana; as vizita toti prietenii mei si ne-am aminti toate momentele placute petrecute impreuna; as mai citi inca o carte; as mai ajuta un sarac, un bolnav; as mai asculta odata povestea vietii unui batran; as ramane o noapte afara ca sa pot urmari soarele rasarind dimineata; as face tot ce inca nu am reusit sa fac; si nu in ultimul rand, mi-as trai ultimele zile gandidu-ma la Cer, la ceea ce ma asteapta, la toti cei dragi pe care urmeaza sa ii vad.

| JeSa a răspuns (pentru morningstar):

Irina, bla, bla, 'vrabia malai viseaza'.

PS - chiar, decat sa te gandesti la Cer, mai degraba te-ai gandi la pamantul care-ti va astupa pe veci, craniul.

Ai un discutabil de la mine.

| morningstar a răspuns (pentru JeSa):

laughing) Poti sa imi dai si mai multi Discutabil, nu doar unul, ca nu ma deranjeaza, eu nu raspund pentru voturi sau pentru funde. Si ca sa iti spun adevarul, chiar nu visez. Chiar asta as face! Ma gandesc la Cer pentru ca pe mine asta ma asteapta ( e normal ca tu sa nu te gandesti la Cer din moment ce stii ca nu o sa ajungi acolo); la pamant nu am de ce sa ma gandesc, am trait destul pe el si am vazut tot ce se poate vedea, nu ma incanta asa ceva. Pamantul va astupa pe veci corpul meu, dar eu voi trai in spirit o vesnicie in Cer! Tu unde vei fii in acel timp?

| JeSa a răspuns (pentru morningstar):

Irina, scuze, nici nu stii vota. Pentru ca n-ai niciun simt.

'' bla, bla... Pamantul va astupa pe veci corpul meu, dar eu voi trai in spirit o vesnicie in Cer! Tu unde vei fii in acel timp?''
Voi fi la discoteca.batting eyelashes

Asa e nu visezi ci te alimentezi cu vrajeli..., indoctrinari.

Hai, pa.

| morningstar a răspuns (pentru JeSa):

Eu nu stiu cine te crezi, in fine, nu asta conteaza. Vad ca nu iti convine raspunsul meu happy Stii, fiecare gandeste cum vrea, nu inteleg de ce te agiti atata timp cand cineva a ales sa petreaca o perioada importanta asa cum doreste. Daca cineva nu gandeste ca tine, nu are bun simt? Asta e noua semnificatie a acestui cuvant? Pfff, sa imi spui si mie in ce editie a Dexului ai gasit-o. Atunci, ce sa iti spun, distractie placuta in discoteca daca atata stii sa faci ca sa gandesti, deh, mai greu, nu toata lumea poate, mai simplu e sa jignesti in dreapta si in stanga decat sa incerci sa discuti civilizat, tu stii bine asta, doar esti intr-o asa situatie. PS: pacat ca nu mai poti sa imi dai inca un vot Amuzant, m-ai fi distart si mai bine.

| JeSa a răspuns (pentru morningstar):

Irina nu ma cred, ci eu am habar de tot ceea ce spui tu acolo... Insa, aici, scuze, nu are rost sa discutam... Off- topic.

Ma enerveaza cele care in loc sa priceapa ceva, din start, ce spune x sau y, o da pe alte cai... intorcand totul dupa bunul plac. Eh, nu ti-ai gasit persoana pe care sa o girezi cu vrajeli.

Last post. (Chiar am obosit in neant.)

| morningstar a răspuns (pentru JeSa):

Deci stii sa vorbesti si civilizat?! Nu se vede ca ai habar de ceea ce spun, daca ai avea, nu ai judeca din prima. Si asta e greseala ta ca judeci dupa aparente. Care e problema ta daca cineva crede ceva sau nu crede, daca este indoctrinat sau nu si asa mai departe? Calmeaza-te ca nu schimbi dimic daca sari in sus. Obisnuieste-te cu ideea ca gandim diferit si e normal; Nici nu incerc sa vrajesc pe cineva. Nu inteleg de ce imi comentezi raspunsurile daca asta e alegerea mea, iar tie nu iti convine. Te grabesti sa interpretezi si sa tragi concluzii prea repede, nu sunt indoctrinata. si chiar daca cineva ar fi, incearca sa respecti orice categorie de oameni, asa e normal!

| JeSa a răspuns (pentru morningstar):

Aparente ca ai dat ''discutabil'' - la ceea ce eu am raspuns? (si nu numai mie mi-ai dat) Cand eu sincer glumisem... (aici s-a vazut ce si cum...)

Nici nu tind sa schimb, pentru ca-s constienta ca nu pot, spre exemplu - omul inchistat la minte, probabil, asa va muri...

Problema e ca tu nu mi-ai respectat parerea, deci, esti paralela... No comment.

Hai, nu te mai afunda si persista in propria-ti eroare.
Pa.

| morningstar a răspuns (pentru JeSa):

Nu am dat niciun vot, numai asta nu mai fac eu acum. Nu cu asta ma ocup. Probabil ca votul ti l-a dat cineva care e de-acord cu mine Imi place sa discut cu oamenii civilizati, nu cu cei care spun doua jigniri la o postare, asa cum faci tu. Daca astea sunt glumele tale, afla ca n-ai umor. Pff, "paralela", oare tu stii sa vorbesti cu cineva fara sa il si treci pe 'lista neagra'? ca tu mi-ai respectat parerea cand mi-ai scris primul raspuns la ceea ce am raspuns eu. eu cred ca tu nu stii ce scrii. Lasa-te un pic de meseria asta ca plictisesti lumea. Numai bine!

| JeSa a răspuns (pentru morningstar):

'Nu am dat niciun vot, numai asta nu mai fac eu acum. Nu cu asta ma ocup. Probabil ca votul ti l-a dat cineva care e de-acord cu mine Imi place sa discut cu oamenii civilizati, nu cu cei care spun doua jigniri la o postare, asa cum faci tu. ''
Ce nesimtita esti frate. Tu nici sa-ti asumi greselile nu poti. Da nu esti ''paralela'', ci VARZA femeie.

Lasa-te tu de ipocrizie si lasa-ma dracu in pace. Ca eu de-al de tine is satula... Sincer. Punct.

| morningstar a răspuns (pentru JeSa):

Ce tare ma mai distrez in seara asta laughing pai normal ca nu iti convine atunci cand ti se atrage atentia. Vai de vocabularul tau, ca sa nu mai zic de modul de comportare. Ce ai cu mine atunci? De ce imi comentezi raspunsurile daca nu ai nimic cu mine? Femeie, du-te si te culca ca nu e bine cu tine!

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

As omori pe cativa.

| andrei a răspuns:

AS face ce nu am facut pana atunci!

| Λndrei a răspuns:

As opri toate ceasurile din lume.

| piciuxx a răspuns:

Mi-as trai viata din plin.

| Tania a răspuns:

Nu a-si mai tine cont de nici o regula! Cred ca a-si face tot ce mi-ar trece prin cap. Distractie non stop poate ca a-si incerca sa traiesc cum nu am trait niciodata.
Asta in cel mai bun caz, dar daca ar fi realitate...cred ca a-si cadea in depresie.Ce bine ca nu stim cand o sa murim.

| vladmR a răspuns:

Mi-as trai la maxim ultimele 7 zile

| valahu a răspuns:

As intra pe TPU si as raspunde la intrebari idioate ca a ta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As trai in continuare in acelasi mod.Soarta nu o putem schimba si abuzurile nu aduc nimic bun.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul imi traiesc fiecare zi ca pe ultima nu ar fi ceva special doar ca poate as face mai multe

| chupachups1234 a răspuns:

As renunta la scoala, sau m-as duce in continuare, as avea grija sa nu afle profesorii si as face tot posibilul sa ii enervez si sa iau numai 3, as face lucrurile pe care nu am reusit sa le fac niciodata si mi-as trai viata din plin. Saaaau probabil as sta in casa si nu m-as gandi la altceva decat o sa mor o sa mor o sa mor o sa mor in timp ce stau pe net spunand la toata lumea acelasi lucru.laughing

| quartz1999 a răspuns:

As face ce mi-ar place cel mai mult si ma-si distra la maxim

| lauriss86 a răspuns:

Nu e o intrebare ´´tampita´´e o intrebare foarte buna, si ma gandesc acum la un prieten care a aflat ca are o boala incurabila si il vad ca are mai multa putere el ca noi ceilalti care pe ascuns plangem, eu daca as mai avea o perioada de trait si as sti ca o sa mor. m_as duce in america si as strange pe cineva in brate pentru ultima data

| Al3xInHo a răspuns:

E imposibil sa stii cand mori nu mai ascultati toate tampenile de pe net dati bani degeaba si iti zic cca mori in 2 ani peste 2 ani iti aduci aminte ca trebuie sa mori dar de fapt tu iti traiesti vata din plin

| Lunia a răspuns:

Mi-as trai viata la maxim happy
in prima zi as cauta un baiat si mi-as face de cap cu el happy si apoi l-as parasi,
in a doua zi as vrea sa merg la ceva concert rock...
si in ultima zi as vrea sa incerc drogurile (imi plac lucrurile care ma ametesc pentru ca asa simt ca traiesc )

| Aaaandreeeeeeaaaaaaaaaaa a răspuns:

Mas duce sa stau cu parintii mei...

| DicuDianaGabriela a răspuns:

Mi le-as petrce cu soacra.Ar fi cele mai lungi zile din viata talaughing))