| CeaCuMasca a întrebat:

Daca ai putea sa alegi cine sa fii,ai prefera o frumusete rara si o stupiditate nemaivazuta, sau inteligenta suprema in schimbul unui fizic urat?

22 răspunsuri:
| WhoCares a răspuns:

Frumusete rara si inteligenta supremawinking

| tuGatita a răspuns:

Inteligenta cu fizicul urathappy Daca esti destept faci bani sa iti faci chipul frumos... exista operatii estetice ce naibalaughing In schimb, daca esti frumos dar prost, nici o operatie din lume nu iti poate pune minte in cap

| pwp a răspuns:

1...pentru ca 2 sunt deja.

| AlexandruCosminIonut a răspuns:

Inteligenta suprema

| MatiesIonut152212 a răspuns:

O stupiditate nemaivazuta mi se potriveste

NOname
| NOname a răspuns:

Frumusețea e trecătoare și, cel puțin în viziunea mea, vine din interior și stă în ochii privitorului.
Prefer inteligența.

Deși...și prea multă inteligență te poate durea îngrozitor, pentru că ajungi să vezi realitatea în toată hidoșenia ei. Mulți oameni extrem de inteligenți au ajuns să înnebunească spre sfârșitul vieții. Așa că o inteligență puțin peste medie ar fi suficientă, zic eu.

| 4b a răspuns:

Frumusetea e desarta... urat frate, da desteptwinking

| JockerStoica a răspuns:

O inteligenta Suprema in schimbul unui fizic urat as alege pentru ca nu conteaza cum arati ci ce ai in cap!

| Inferno a răspuns:

Nu stiu ce asi alege eu, dar stiu ce ar alege OScar Wilde:: Frumusete si prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumuseţe rară de o stupiditate rară (it would be nice to feel beautiful; even though as stupid as I would be, given the whole package my beauty would come along with, I wouldn't be wise enough to appreciate it).
M-am plictisit să fiu un geniu ermetic in corpul lui Frankenstein.

Glumesc, evident.
Aleg combinaţia de inteligenţă şi infăţişarea hidoasă all day, every day.

If only we could actually have the options to choose from. Or the right to choose; the privilege, rather. Indeed.

| WR104 a răspuns:

Inteligenta, restul nu mai conteaza.

| zăGhost a răspuns:

Niciuna. Ambele te indeparteaza de altii si aduc doar suferinta.

| harciog a răspuns:

Uritenia sau frumusetea exterioara nu exista pentru mine, iar la partea cu inteligenta, sperante desarte.

| HighParadox a răspuns:

Inteligenta pentru ca aspectul corpului se schimba cu trecerea timpului, nemaiavand nici un farmec sau rost.

| Miauti a răspuns:

Frumusete si stupiditate! din ca te observ frumusetea face bani fata de un urat.

Poti fi urat si destept cu bani ca oricum partenerul va sta pentru portofelul tau.

| Catalin_Oncescu_1995 a răspuns:

As prefera sa le combin, pentru ca in zilele noastre esti criticat mai mult dupa fizic, nu dupa inteligenta. Insa daca ar fi sa aleg strict: inteligenta ar fi prima mea alegere.

| cristina107 a răspuns:

Cu sigurață o inteligență suprema cu fizic urît pentru că un om deștept știe să se facă plăcut în orice situație indiferent de frumusețe.

| CeaCuMasca explică (pentru Miauti):

In lumea de nivel mediocru, da, partenerul te va cauta pentru portofel.Insa ma tem ca nu sunt de aceesi parere cu tine, oamenii intelectuali se simt si se apreciaza cu mult peste aspectul fizic, care pe langa faptul ca este schimbator, nici nu aduce nici un merit,, norocosului,,.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca as putea as alege varianta doi.Crezi ca toate pitipoancele din show-biss au aratat asa, ori au gasit un fraier destept ca sa le plateasca,, tunarea,,?

| stpu a răspuns:

Chiar daca traim intr-o societate in care conteaza foarte mult aspectul fizic, in situatia data de tine, cu siguranta as alege a doua varianta. Nu mi-as face nicio operatie estetica... Despre Aristotel mai vorbim si astazi, se va vorbi si in viitor. Despre Miss Univers 2011 nu vorbeste nimeni, nu se studiaza in nicio facultate, nu e scrisa nicio carte etc.

| DaVinci29 a răspuns:

Fiind inteligent, ajungi sa iti dai seama ca esti mai mult decat un corp pe aceasta lume. secretele lumii sunt mult mai fascinante decat 4 m de piele. si satisfactia e... de necomparat

| mizantropuldinmine a răspuns:

Inteligenta si uratenie; frumusetea, oricat de putina ar fi, este trecatoare