| rockid a întrebat:

Daca ati afla ca mai aveti decat o singura zi de trait care sunt ultimile lucruri pe care le-ati face?

Răspuns Câştigător
| Hăgiul a răspuns:

În primul rând mi-aş ocupa un minut cu regretul că până acum nu mi-am dat seama cât de scurtă este viaţa.
După acest moment, resemnat fiind, mi-aş lua o bocceluţă în care să încapă o foaie şi un creion.
Aş prefera ca acest ultim moment să fie toamna, să mor printre florile ruginii alături de copacii suspinând. Mi-ar plăcea să ascult prima parte din "Requiem" (Mozart) sau Sonata Lunii (Beethoven) în timp ce creionul valsează pe foaie, conturând o poezie de rămas bun. Cu gândul împăcat că toate acestea au fost îndeplinite, m-aş aşeza lângă un copac centenar şi, alături de el, aş plânge frumuseţea naturii, aş privi suspinul păsărilor călătorind fără destinaţie şi, vântul suflând puternic frunzele peste faţă mea zbârcită, aş regreta indiferenţa trăită faţă de primăvară vieţii.
Dacă lângă mine ar fi şi un izvor, o gură aş lua înghiţindu-o cu patos şi aş spune codrilor singuratici:

-"Salut, adio! Murim!"

38 răspunsuri:
| ThePowerlifter a răspuns:

As incerca sa ma salvez de sfarsitul meu.NU as sta sa mor dupa o zi! Sa aflu ceva si sa scap.happy

| Fairy_6262 a răspuns:

As merge cu un Ferarri la viteza maxima.
As zbura cu avionul.
As saruta pe cel mai sexy baiat.
As sari in apa de la inaltime.
As trage cu pistlul si arc.
Carnavalul de la Rio
M-as duce la cel mai mare acvariu din lume.
Cred ca sunt prea multe pentru o zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As medita toata ziua la cele 7 chakre, si la aura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xtreme, ce merge cu LCD, tata? Popcorn?

| HaruhiFujioka a răspuns:

As vorbi ultima data cu fratii mei din strainatate pe care ii vad doar o data pe an

| fffandreeea a răspuns:

Sai spun unui fost coleg ceva ce ma roade de 8 ani.Sa mananc mancare chinezeasca.Sa port un sari.Sa il sarut pe baiatu caremi place.big grinhee hee

| DeEa_5512 a răspuns:

As mg in dubai egipt tunisia
apoi mias trage un glont in ca...dc sa astept sa vina moartea la mine? mai bine ma duc eu la eawinking

| MelisaaMariaaa a răspuns:

As conduceeeeelove struck si as spune tot ce am pe suflet big grin