| Necuvântător a întrebat:

Dacă Miercuri se duce în spațiu, fiind echipat adecvat, iar misiunea pe care trebuia s-o îndeplinească se soldează cu un eșec total, înseamnă că Miercuri este pierdut în spațiu?

3 răspunsuri:
| G510 a răspuns:

Exact! Vezi ca stii?

| Uvox a răspuns:

Miercuri poate sa spere ca e pierdut in spatiu dar MC o să-l găsească si in gaura... neagră, o sa-l faca vinovat si o sa plateasca pana la sfarsitul universului. Si nu e ieftin de loc.
Dar nu ai specificat de ce spatiu e vorba. Spatiu negativ, virtual samd.
Ca daca are mai mult de 3 dimensiuni, miercuri poate alege sa fie marți si atunci a scăpat.
Azi, fiind vineri eu zic ca miercuri s-a pierdut si gata.

| SG1995 a răspuns (pentru Uvox):

Se referea la Proiectul Mercury pe care l-a tradus în mod eronat ca Miercuri.