| RamcolL a întrebat:

Daca toti vorbesc despre prosti, unde sunt prostii?

14 răspunsuri:
| LolaLoVeCrazy a răspuns:

Gasesti prosti peste tot.winking

| Chαяtreux a răspuns:

E un fel de autocunoastere.

| harciog a răspuns:

Peste tot, numai cei de fata se exclud, ce naibii?

| Hombre a răspuns:

Sunt aici.

| LolaLollita a răspuns:

Buna intrebare. Era un citat de Einstein: "Sunt doar doua lucruri infinite, universul si prostia umana, insa asupra primului aspect nu sunt atat de sigur".

Cred ca depinde mult la ce ne referim cand afirmam despre o persoana ca este prost/proasta. Ce anume ne face sa-i acordam acest calificativ? Nepriceperea sa intr-un domeniu? Incapacitatea sa de a invata? Incapacitatea de a aplica cunostinte teoretice? Unii oameni chiar nu pot mai mult de atat, nu se pot autodepasi. Incalcarea principiilor morale pentru a da bine la televizor? Nu stiu daca e neaparat prostie. Lipsa unei facultati? Poate nu a existat suport financiar.

E greu de dat un raspuns exact la intrebarea ta, sunt multe de dezbatut. Vezi tu, nu toti "prostii" sunt prosti.

| emytheslayer a răspuns:

La cules de capsuni laughing

| Woodenpints91 a răspuns:

Mergi la orice biserică în zi de pupat moaste şi-i vezi stând la coadă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste tot. Doar ca de cele mai multe ori sunt ''deghizati'' in oameni ''destepti''.

| CeaCuMasca a răspuns:

Toți suntem proști la un moment dat, fără excepție, iar prostul absolut e chiar acela care urlă din toți rărunchii că, bietul, e înconjurat de idioți.

| Alphawolf a răspuns:

Prostii sant in fapte, in lipsa de interes, in lipsa ambitiei, in ceea ce pretuiesc si ce nu, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin ochii oricui oricine poate parea prost, deci peste tot...

| RAY a răspuns:

Sunt mai multi factori ce dtermina prostia, religia,educatia,societatea, banii etc

eu nu cred ca exista prosti doar pers incapatanate sa vada dincolo de ei, posibil sa fie persoane care au dizabilitati mintale nu cred ca e frumos sa radem de ei,traim intr-o tara foarte saraca, corupta, lipsita de cultura, educatie, sa nu ne miram de ce oamenii sunt asa cum sunt

| 3xfemeie a răspuns (pentru LolaLollita):

Nu toti " prostii " sunt prosti, dar sunt multi "destepti " care nu vad asta.