| anonim_4396 a întrebat:

Daca viata ta nu are nicio valoare,
Are rost sa mai traiesti?
Daca esti singur si nu ai pe nimeni
si nu poti pleca altundeva,
Preferi sa te sinucizi sau sa continui suferind?
Singur...

7 răspunsuri:
| Deliaaa2003 a răspuns:

Toti avem momentele de genul..si eu am avut ..si ziceam ca e mai bine sa mor ca nu mai are nicun sens sa traiesc.Dar dupa ce o sa treaca perioada asta o sa te bucuri ca n ai renuntat si o sa vezi ca viata are multe lucruri frumoase in ea

| Theo94 a răspuns:

Cum spune si altcineva toti avem momente de genul, tot ce trebuie facut este treci peste ele, sa inveti din ele si pe viitor sa le eviti. Referitor la valoare, este un concept inventat de noi referitor la mai multe nu numai la viata.

| sabin89 a răspuns:

Dacă şi viaţa unei vrăbii are valoare, cum să nu aibă valoare şi viaţa noastră? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Nu toti suntem ca tine

| RAY a răspuns:

Ce sa raspund,e viata ta tu alegi ce sa faci cu ea, o viata ai e aiurea sa gandesti asa, scopul este sa o traiesti, viata e o minune biologica, multi nu s-au nascut vreodata, cauta prieteni si termina cu chesti de astea, uni au cancer, orbi, bonavi si nu au ganduri de astea

| Alexandra4500 a răspuns:

Pentru o clipa, sinuciderea ar putea parea cea mai buna solutie de a scapa de tot dar nu e. Iar suferinta se va transmite celor dragi. Viata e *** oricum. Trebuie sa te regasti. Depinde doar de tine cum vei face asta. Daca faci referire la tine, un specialist te ar ajuta mai mult sa treci peste aceasta perioada.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa faci unele schimbari, nu e nevoie sa te sinucizi.