| IonelFlorianUrzica a întrebat:

De ce ar vedea o civilizație extraterestra omenirea ca pe egalii sai? Eu cred că o civilizație avansata cu o tehnologie superioara nu i-ar trata pe oameni ca pe egalii sai! Eu știu ca vi se pare ridica ideea ca extraterestrii ar pregăti omenirea pentru consum dar eu consider ca o invazie a unei civilizații superioare se va intampla in viitor și deja unii dintre ei sunt pe Pamant pentru a pregăti omenirea în asa fel încât sa nu mai riposteze când se va intampla! Care ar fi intențiile unei civilizații extraterestre superioare în opinia voastră?

3 răspunsuri:
| DauCapace a răspuns:

Tot ce putem face este sa blestemam ezoteric o astfel de rasa superioara, si doamne ajuta, este pacat ca am pierdut pe unul din cei mai importanti soldati ai planetei pamant, combatantul ezoteric, complet, si corect divin, Lorin Fortuna, de atunci mi-am pierdut speranta, suntem doar gandaci acum, trebuie sa ne acceptam pozitia, mare pacat, omenirea nu mai are nici o sansa.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai stresa inutil cu ceea ce nu vei vedea niciodata, fiindca noi traim foarte putin, comparat cu cat traiesc extraterestri, deci nu o sa apuci sa vezi nimic si nici sa afli intentiile lor.

| simplaexsistenta a răspuns:

In opinia mea, ar cam trebui sa nu mai pui intrebari din astea inutile