| PredatoR a întrebat:

De ce unii considera ca Mircea Badea are ceva la cap, e "dus" etc?
Mie mi se pare singurul care zice verde in fata cum sunt lucrurile si nu se ascunde dupa deget, printre cei mai destepti oameni din televiziune si are dreptate in tot ce zice.

11 răspunsuri:
| Darkhawker a răspuns:

Pentru ca asta si vrea sa para. Doar ca se afla la televizor si vorbeste despre un subiect nu inseamna ca are dreptate...de fapt, daca analizezi tot ce zice (excluzand misto-urile care reprezinta 80-90% din repertoriul lui) nu prea are dreptate din multe puncte de vedere. Cateodate are cateodata nu ca tot omul bineinteles.

| Doηηa a răspuns:

Mie chiar îmi place de Mircea Badea.

| harciog a răspuns:

E pechinezul asmutit asupra actualei conduceri de PSL si el latra, latra-n pustiu fara sa fie luat in seama decit de fraieri.

| maiAm8conturi a răspuns:

Ma uitam la Mircea Badea pana a aparut cu un pistol cu gaze in studio.Armele se tin la brau si nu se flutura in fata unui public balos.
Daca vrei sa te aperi cu arme albe sau de foc nu inseamna ca trebuie sa-ti si arati dotarile.Una e sa instigi la violenta si alta e sa fii pacifist.

| nutepriveste21 a răspuns:

E posibil sa ai dreptate. Numai ca el impreuna cu alti colegi din televiziunea unde lucreaza au ridicat servilismul, slugarnicia, latratul si datul din coada inaintea stapanului, la rang de arta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Badea este baiat destept, nu contest asta. Imi placeau emisiunile lui, pana ce a inceput sa devina partinitor. Daca vrei sa fii respectat, cauta sa ramai echidistant!winking

Răspuns utilizator avertizat
| Eva a răspuns:

Imi place Mircea Badea, il urmaresc de pe vremea cand facea emisiune cu Oreste noaptea tarziu, ma simteam vizata de cate ori multumea, cu autoironie, in finalul emisiunii, celor 5 sau 6 telespectatori...
Dar asta nu inseamna ca iau de bune toate pe care le zice. De multe ori abordeaza cu un aer atotstiutor subiecte despre care nu are habar, se lauda voalat (crede ca nu observam! laughing ), e tampitel si un pic isteric, ori exagereaza grav. Da' e simpatic si relaxant, e... diferit si are locul lui.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Asa cum era Radu Moraru (Nasu) pentru PDL si se căca pe el la o emisiune a lui impreuna cu Elena Udrea ca a salvat tara din mana mafiotilor liberali. Bine ca ne-a scapat de liberali si suntem in mana celor mai mari talhari si hoti.

| Ecea a răspuns:

Hehe.
Badea e prea destept pentru zilele noastre.Mult prea realist, nu poate avea concurenta, nu exista altul mai bun.

| CoquineNoire a răspuns:

Este printre putinii oameni adevarati care le spun pe bune despre tara asta de rahat, pacat ca este criticat de multi si inteles de prea putini.
e comic, inteligent, are un farmec exceptional.
il ador.