| Ramonaaaa a întrebat:

Este plansul o dovada de slabiciune?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Plânsul este ceva uman. Este o reacție normală, o descărcare emoțională ce aduce liniștea psihică și relaxarea fizică. Și putem să plângem și de fericire, de emoții pozitive, nu doar de cele negative.

22 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Poate nu e

| hummer24 a răspuns:

Dap cam este, cel putin asa e vazut de mare parte din noiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O dovada de sensibilitate. Daca nu ar exista si plans ar exista doar insensibilitate...

| brokeangell a răspuns:

Dupa parerea mea asa si asa insa eu dupa ce imi mafifesc suferinta prin plans ma simt mai puterni

| xAllexutsa a răspuns:

Nu intotdeauna!happy

| NoNameJunior a răspuns:

Nu!,,si baietii plang cateodata".si nu numai baietii, si fetele de exemplu rebele plang.plansul nu este o dovada de slabiciune pentru ca daca ti-a murit o ruda,daca suferi dinstr-o despartire te,,descarci" prin plans. unii oameni sunt rautaciosi spunand:,, ha, ha! tu plangi. vrei la mami cumva?"

nu ii asculta! pana si ei au plans odata! este imposibil ca un om sa nu planga niciodata!

| Bitzy a răspuns:

Nu! Este doar un puls sau o emotie, o descarcare emotionala. Parerea mea.

| Simonasimi a răspuns:

Buna. Depinde in ce context este pus. Adica depinde de ce plangi.
Si eu cred ca uneori plansul poate fi foarte bun. Pentru ca atunci cand plangi te descarci de nervii pe care ii ai. Mie uneori imi convine sa plang si apoi sa nu mai am nervi. Uneori pot spune ca chiar vreau sa plang cand am motive ca sa fac asa ceva. Adica si planusl are rolul lui. kisswinking

| AndreeaAS a răspuns:

Eu nu cred, orice om plange.Totusi e putin o dovada pentru ca daca esti puternic plangi rar, daca esti slab plangi mai des.

| IrinaIvashkov a răspuns:

Heey`

Nu chiar intodeauna, adica daca iti moare cineva apropiat nu rezisti asa mult sad

| Paulla a răspuns:

Depinde de situaţie. În general da, dar sunt cazuri şi cazuri.

| Trolli a răspuns:

Nu mereu. Eu cand plang, ma descarc.

| Sabin91 a răspuns:

Depinde de situatii.Plangi de nervi, plangi de emotie, etc...e semn ce tine de firea omuluiwinking

| Birjaru a răspuns:

Stiu ca cei mai multi o sa zica ca nu, dar eu zic ca DA, daca nu esti slab cand bocesti ca o baba, atunci cand esti?

| тecнιннιlα a răspuns (pentru Birjaru):

"O baba" daca plange inseamna ca a trecut prin multe si sincer cel care se crede mai sus decat ea inseamna ca deja a cedat, inseamna ca ea este mult mai puternica decat el. "Ce nu te omoara te face mai puternic!" cineva plange, iar toti rad de el/ea, dar ei atunci inconstienti fiind deja l-au/au facut/o mai puternic/a happy.

| Birjaru a răspuns (pentru тecнιннιlα):

N-am inteles nimic.

| Vizitiul a răspuns:

Este rasul o dovada de tarie? Nu!

| DianaScorpio a răspuns:

Este o dovada ca esti om. Dupa cum ti-a spus si NOname, este o reactie normala, o descarcare emotionala. De care nimeni nu ar trebui sa "fuga". Conteaza doar de fata cu cine plangi deoarece nu este bine sa o facem in fata oricui, in rest, plansul este ceva normal.

| тecнιннιlα a răspuns (pentru Birjaru):

Nici n-aveam pretentia happy.

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Plansul ne deschide orice lacat pe care sufletul nostru il cara.Inca imi amintesc cum ma descarcam pe umarul parintilor...Trebuie sa n-ai suflet daca n-ai plans vreodata.

Sper ca te-am ajutat happy

| Downfall a răspuns:

Normal ca nu
Toti simtim nevoia de a plange candva, fie ca e de fericire sau de tristete, pentru ca e modalitate de a ne descarca sentimentele si gandurile. In plus nu poti controla plansul, si cred ca este o dovada de sensibilitate si de faptul ca ai emotii, ceea e foarte normal.

| Shammal a răspuns:

Nu, este o experienta minunata