| Johny2013 a întrebat:

Exista magie? Eu l-am vazut pe Dynamo si nu sunt sigur daca este real sau este trucat.

12 răspunsuri:
| SoundTHeWave a răspuns:

Depinde ce intelegi prin trucat, el face iluzii reale, pe loc vedetelor, nu se opreste camera de filmat, el pleaca si aia spun ca a disparut. Sunt iluzii dar reale nu facute cu ajutorul televizorului.

| Mey a răspuns:

Parerea mea este ca magia este ceva ce noi cream.El poate folosi un truc dar tu nu il intelegi si ti se parea magic(nu-l poti expica). Magie este peste tot doar ca unii o percep intr-un fel si unii altfel.De exemplu mie mi se pare magic cum se deplaseaza norii pe cer dar altii spun ca e ceva banal rezultat datorita vanturilor.Tu alegi ce sa crezi.Sa sti doar ca daca nu poti explica un lucru nu e neaparat magic

| Arcani a răspuns:

Magia e de multe tipuri.Trucrri iluzii si mentalism.El g=foloseste un truc si bum.Ni se pare ca e real pentru ca nu ne putem explica insa totul e un truc.Insa sunt altii care sunt mentalisti si chiar au puteri supranaturale.Insa in magie ori e iluzionism ori sunt trucuri.

| Any_3777 a răspuns:

Trucat.Crezi ca vreun om poate merge pe apa sau sa faca ce face el?

| asasaasa a răspuns:

Este real, cum altfel? numai ca este un truc

| Mădă0611 a răspuns:

Nu-l stiu pe Dymano, dar stiu sigur ca nu exista magie.

| thealchemist a răspuns:

Exista dar ce vezi la televizor se numeste iluzionism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iluzii ma nimic din ce fac magicienii astia nu e ceva adevarat

| คηηє a răspuns:

Magia nu exista. Dupa parerea mea.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Mey):

Tu nu prea ştii diferenţa între magie şi magic.

| Iubibilăă a răspuns:

Poate exista intr-o alta dimensiune a lumii.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat