| anonim_4396 a întrebat:

Există vreo legătură între debitul verbal și prostie?
Am observat că oamenii, cu cât sunt mai proști, cu atât vorbesc mai mult, sau mi se pare mie?

Răspuns Câştigător
| Userses a răspuns:

Si eu observ cam la fel zi de zi si sunt absolut sigur ca exista o asemenea legatura intrucat o vad. E reala. Si nu e legatura chimica, ci mai degraba se prezinta ca informatie mutuala, dar nu pentru toata lumea, dupa cum observi din raspunsuri. Se pare ca intrebarea ta n-a fost inteleasa. Unul se apuca sa dea exemplu un profesor care vorbeste la clasa. E clar ca n-a inteles unde bati. E vorba de a vorbi fara rost. Iar harciogul are o obsesie de a te face si pe tine sa te simti la fel ca cei din jurul tau, ca nu te deosebesti cu nimic in principiu. Ori se face ca nu pricepe ca unii oameni mai stiu sa si taca.

11 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Da,exista!
Cu cat esti mai prost cu atat intelegi mai greu ca spui prostii(unii sunt atat de prosti incat nu inteleg deloc ca spun numai prostii)

| pyma a răspuns:

| harciog a răspuns:

Cum naibii faceti voi de vedeti prostia numai in afara nu stiu.

| a3e6u9 a răspuns (pentru harciog):

Nici eu nu sunt vreun Einstein, nu-ți face griji.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Păi asa sunt ochii asezati băi naşpetule sa vada numai in afara, ai vazut tu pe cineva cu ochii invers sa vada inauntru?

| sabin89 a răspuns:

Nu sunt chiar sigur de asta, dar pot sa-ti spun ca exista o legatura intre fudulie si prostie.

| 4b a răspuns:

laughing prostu' tace si asculta la celalalt prost intelept.
Sanatatewinking

| relian a răspuns:

Daca oamenii care vorbesc mult (profesorii vorbesc mult) tu ii consideri prosti.Asta are ca rezultat un produs(elevii) care mai tarziu se trezesc sa faca aceasta observatie. Avem un fenomen(prostia)care are drept rezultat productia de ce?

| IMC90 a răspuns (pentru a3e6u9):

''Nici eu nu sunt vreun Einstein''
Nu stiu de ce, dar n-am avut niciun moment impresia asta

| thebeggar a răspuns:

Cred că ți se pare doar. N-are sens să fim posesivi cu acest loc'șor, e doar un parc de joacă în care fiecare își poate aduce jucăriile sale proprii atâta timp cât sunt jucării și nu arme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti se pare.