| Vizitiul a întrebat:

Fara dragoste, se poate cladi fericirea?

Răspuns Câştigător
| push2gl a răspuns:

Prin dragoste ajungi sigur la fericire, dar prin fericire nu prea ajungi la dragoste

58 răspunsuri:
| minnieee a răspuns:

Incă n-am descoperit cu adevărat dragostea, dar aşa sper că cu persoana pe care o iubesc voi fi mult mai fericită.
Deşi nu cred că se poate ajunge la fericire maximă.

| MonsterVoo a răspuns:

Iti raspund printr-o intrebare. Ai prieteni asexuali? Da, exista si categoria asta de oameni care pur si simplu traiesc fara nici un fel de dragoste. Cunosc trei, sunt tot timpul impreuna si au o viata minunata poate chiar ciudata, sunt rupti de realitatea de zi cu zi, traiesc in lumea lor in care dragostea este pe un loc mai jos decat sanatarea, fericirea, implinirea...Eu nu prea reusesc sa nu iubesc...am incercat dar am o boala grava care se manifesta foarte des. Se numeste "indragastosenie" si chiar daca sunt baiat ma atasez si iubesc foarte usor, desigur ca ajung sa sufar tot timpul dar inca mai rezist happy

| andragrigoras2000 a răspuns:

Macar sa existe prietenia.asta intre doi oameni indragostitiwinkingdar altfel, se poate.dar in proverbe se zice ca nuhappy

| Demoiselle a răspuns:

Dragostea aduce cu sine stadiul absolut al fericirii. Ce cred eu insa, este ca fericirea se poate cladi si prin respect sau grija fata de o anumita persoana, in fond acestea doua stau la baza dragostei.

| corina171 a răspuns:

Depinde de ce inseamna fericirea pentru fiecare. Dragostea te poate face nefericit. Fericirea te face doar fericit.

| Dizzyz a răspuns:

Nu, fara dragoste nu se poate trai!

| lola_5690 a răspuns:

Normal ca da! sau nu?thinking

| Anesiss a răspuns:

Ar fi ca cerul fara pamant

| AlecsMeeeh a răspuns:

Niciodata...

| isa_9377 a răspuns:

Parerea mea? nu niciodata poate poti doar sa ai impresia ca esti fericit fara dragoste dar pana nu traiesti pe pielea ta acesrw sentimente nu ai de unde sa stii cum e...

| Alexandraemy71 a răspuns:

Daca nu iubesti si nu esti iubit nu esti fericit!

| Bya_6465 a răspuns:

Da,de ce nu?

| BaronVonBavaria a răspuns:

Da se poate sa fi fericit fara dragoste odata ce in viata faci ce iti place si ai cu ce sa iti ocupi timpul poti sa zici ca esti o persoana fericita.''Fericirea exista doar cand e impartasita'' Chris Mccandless

| xioliolioloix a răspuns:

Nici in veci vecilor

| MariaFrumoasa1 a răspuns:

Pai fara dragoste nu e fericire
asa ca raspunsul meu este nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericirea de moment, cand ai o cariera fericita, o familie care te sustine. Dar asta de scurta durata.Pentru ca vei simti ca lipseste ceva, ca esti incomplet. Si in plus stii cum se spune, o mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.

| Mike959 a răspuns:

Nu

| Boog a răspuns:

Da normal si inca cum :X si in plus daca ai o iubita nu stiu mie mi se pare asa obositor trebuie sa ai pe cineva care sa te iubeasca si sa o iubesti cu o adevarat. dar daca te combini cu una doar asa ca ai vazut-o o data nu se poate... dragoste cu forta nu se face.

| Yoshi87 a răspuns:

Nu

| Mla a răspuns:

Niciodata...

| KamYkaZeeee a răspuns:

Viata in sine inseamna o dragoste o pasiune, poti fi indragostit de propria ta cariera(atunci cand te dedici cu toata fiinta ta pentru aceea cariera) sau poti fi indragostit de o persoana ( atunci cand simti pentru aceea persoana ca este o parte din tine si ii daruiesti tot ce ai mai bun din tine). deci ori ce ai face ai nevoie de dragoste pentru ceva sau pentru cineva, deci... nu poti face nimic fara dragoste happy
e un subiect destul de complex ...depinde cum vrea fiecare sa abordeze acest subiect, nu ai fost prea explicit in argumente asa ca nu stiu ce raspuns cauti tu de fapt.
sper sa iti fie de ajutor raspunsul meu happy

| Andra_7621 a răspuns:

Nu
daca nu iubesti
dc mai traiesti?

| gloria7 a răspuns:

Nu, niciodata, chiar daca suna patetic, totusi dragostea sta la baza fericirii

| glontz a răspuns:

Nu cred

| IrinaaIrr a răspuns:

Eu cred ca da.De ex. daca ai o cariera de succes si esti fericit e totul ok dar cred ca dragostea te face si mai fericit...

| Anca_3547 a răspuns:

Daca dragoste nu-i, nimic nu-i

| RevoTen a răspuns:

Da, daca va iubiti foarte mult

| yonut_4790 a răspuns:

Poti fi ferici si fara dragoste, insa este mai usor daca ai pe cineva drag tie

| annytza a răspuns:

Dragostea e cel mai frumos lucru. dragostea te face fericit, te invata sa iubesti sa sa fi iubit asadar fara dragoste e ca si cum nu ai fi :*