| thepuffulette a întrebat:

care ma poate ajuta putin? cum aflu inaltimea si muchia intr-un trunchi de pitamida hexagonala regulata. va rog mult daca stiti, sa raspundeti, dau funda happy

9 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Nu trebuie sa stii nimic, atata timp cat esti o papusa masculina.
pfai de capu meu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu cine: mergi la aia care stie mate cel mai bine de la tine din clasa, uita-te in ochii ei si zambeste cu subinteles, da-ti parul peste cap si arata-ti dintii etc... asta e formula happy

| thepuffulette explică (pentru anonim_4396):

Nu prea cred ca va merge.

| thepuffulette explică (pentru anonim_4396):

Nu prea cred ca va merge. sunt fata, nu ma dau la alte fete :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru thepuffulette):

Merge iti spun eu. stiinta exacta e stiinta exacta ce sa ne mai codim big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru thepuffulette):

Ahhhh, ia pune o poza de-a ta happy. pai si baieti n-ai in clasa? te duci frumos, ii pui mana pe bicepshi, strangi putin sa-i atragi atentia, zambesti, lasi privirea ca doar el e masculul, te mai uiti iar pe sub sprancene...gata formula big grin.

| thepuffulette explică (pentru anonim_4396):

laughing))... tare asta. pai, nu prea am baieti mai inteligenti in clasa, dar oricum, am ma rezolvat problema pe jumatate :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru thepuffulette):

Pentru celalta jumatate trebuie sa dai peste cineva inteligent ca eu sunt responsabil numai cu formule de-astea.
da e mai important ca doar matematica o uiti, asta ramane big grin

| sabin89 a răspuns:

N-ai cum sa afli inaltimile si muchiile la toate trunchiurile de piramida hexagonala regulata din lumea asta. Exista trunchiuri de piramida hexagonala regulata de toate dimensiunile: mai inalte, mai scunde, mai largi, mai inguste. O gama larga de dimensiuni, teoretic o infinitate.