| harciog a întrebat:

Impartialitatea totala fata de altii, poate fi motiv de atractie a lor spre tine?

18 răspunsuri:
| harciog explică:

Doamne cit se tinerei sinteti...

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru harciog):

?
Lumineaza-ma,harciog,caci nu te-nteleg.Am raspuns gresit?

| harciog explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Nu,esti destul de curvit sa nu te arunci cu "adevaruri".Tu nu faci decit sa vii cu completari pe linga o constructie.E de acceptat, probabil ca aceste completari vor face tineretul sa "vada"

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu.
Daca esti impartial oamenii vor trage concluzia ca nu ai o parere=>esti pampalau sau ca nu iti pasa=>esti cu nasul pe sus si te crezi mai important, atat de important incat e sub demnitatea ta sa te implici in discutiile lor.

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Scuze pleonasmul.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Deci daca judeci 2 prosti care se bat pentru o bucata de carne,si unul dintre ei iti spune ca esti pampalau,tu te supui,la vorbele lui, ignorand pe celalalt prost, si, automat, esti avocatul lui?

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Unde vrei sa ajungi cu asta?
Eu am dat primul raspuns pe baza experientei mele.
In legatura cu intrebarea ta, nu ii vad logica (poate creierul meu a adormit, sau ceva de genul asta). Nu vad legatura cu raspunsul meu.

| WR104 a răspuns:

Depinde, cu siguranta ca un fel de atractie exista dar cum am spus depinde de situatie sau de persoanele implicate.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

De multe ori, ignoranta atrage suspicii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| akadeaa a răspuns:

Eu cred ca da, deoarece din moment ce vad ca esti impartial vor avea tendinta de a crede ca mai au o sansa sa te aduca de partea lor.

| harciog explică (pentru akadeaa):

Doamne,ce prostie, sa crezi impartialitatea ignoranta...Ok, nu te condamn, esti tinara

| akadeaa a răspuns (pentru harciog):

N-am spus ca impatialitatea e ignoranta, nu stiu ce-ai inteles tu pentru ca eu ma refeream la impartialitate cu sensul de obiectivitate.

| charna a răspuns:

Nu. curiozitatea pentru a intelege de ce esti impartial

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru charna):

Oare oamenii chiar incearca sa inteleaga de ce esti impartial sau doar judeca si critica?

| bianca20 a răspuns:

Nu cred!

| shinelikeastar a răspuns:

Impartialitatea, nu cred ca intra intr-o chestie generalala, asa cum ai pus tu problema. Impartialitatea intra mai mult domeniul Magistraturii. Nu stiu daca intelegi...