| anonim_4396 a întrebat:

În ce se măsoară dragostea?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Dar dragostea nu se masoara, ci se simte.

195 răspunsuri:
| MoonLight a răspuns:

In emotii. Si emotiile in sentimente.

| eulliric a răspuns:

In timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În cât de mult poţi renunţa la tine.O să inventez un iubimetru laughing.

| ZZG a răspuns:

In pasiune si incredere

| MeScorpion a răspuns:

In unicorni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fizic? in marimea penisului.moral? in lungime.ani de convietuire.psihic? in consecventa si fidelitate.

| nikywillrock a răspuns:

Iarba.

| lola79 a răspuns:

In fluturashi big grin

| cutare9999996 a răspuns:

In ce vrei tu!

| Alphawolf a răspuns:

In sentimente incerte la patrat! Mai sunt si persoane care o masoara in infraverde sau infraroz, dar ele sunt exceptii.

| Invisible a răspuns:

In numar de tampenii spuse pe minut... Serios! happy

| MagicSmile7 a răspuns:

In gradebig grin
Daca dragostea e un drog, atunci taria ei cu ce sa masoara?
In fine, Marcel Proust spunea ca "dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima".Se pare ca am deviat putin, dar...

| asf a răspuns:

Parerea mea e ca iubirea se masoara in CAT de mult TE daruiesti celuilalt. Ura si iubirea sunt intocmai ca frigul cu caldura, exista o ura absoluta... exista da... intocmai cum exista in univers o temperatura de 0 grade absolut, dar iubirea, precum caldura, nu are nici o limita, cine a urcat vreodata culmile inalte ale iubirii? Mereu este loc de mai mult in dragoste.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

In lacrimi happy

| EmaS a răspuns:

Atunci cand iubesti, daruiesti.Cauti folosul celuilat.Nu mai spui vreau sa ma faca fericita, ci spui oare ce as putea face sa il fac fericit pe el? Sa se simta implinit si iubit.

| emmyl a răspuns:

În cât de mult renunță cel ce iubește în favoarea celui iubit.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

In condoms.

| bebetho a răspuns:

În clipe orgiastice amplificate continuu şi reciproc de respectivii hândrăgostiţi. Uneori se mai măsoară în iluzii.

| blondissima a răspuns:

In batai ale inimii.

| Angel0 a răspuns:

Oamenii de stiinta pot descoperi din ce elemente chimice este formata dragostea dar nu o pot recrea in laborator. Stiintific nu exista, deci nu se poate masura stiintific.
Sau nu mai crezi in stiinta?

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

In dragoste?! raised eyebrows

assiris
| assiris a răspuns:

Pentru unii / unele, dragostea se măsoară în numărul de amante / amanți intr-o perioadă de timp dată. Căci nu poate fi vorba de dragoste dacă azi te-ai îndrăgostit de cineva și peste o săptămână nu-l mai iubești pentru că ți-a apărut altul sau alta în față cu ceva mai multi bani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

are dreptate cineva ca dragostea se simte, cu cati mai multi cm cu atita o simti mai mult

| Hăgiul a răspuns:

Oh, draga mea, masura dragostei este de a iubi fara masura.

| vox a răspuns:

Se masoara in intensitatea trairilor si noptilor petrecute alaturi de persoana iubita... abia atunci dragostea devine atemporala, iar o noapte de dragoste pare o clipa si o secunda de asteptare o eternitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In lacrimi si suspine, in clipe in care dorul te cuprinde si simti ca incet mori pe dinauntru, in dovezi si fapte, si ca sa fiu un pic glumet ca fara asat nu pot, dragostea se masoara in wati, de ce? pai de cate ori wati ...si pina acum' e raspunsul umoristic, bineinteles

| Skylar a răspuns:

What is love?

| Măcrin a răspuns:

In numarul de partide de sex

| Kitty a răspuns:

In fericire, toleranta. In general in sentimente.

| denisssa a răspuns:

Dragostea unei persoane...depinde in sentimente,lacrimi, emotii, trairi sau poate doar in inimi frante