| anonim_4396 a întrebat:

În ce se măsoară dragostea?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Dar dragostea nu se masoara, ci se simte.

195 răspunsuri:
| Hisaya a răspuns:

In dragostemetru.

| pure07 a răspuns:

In "ceilalti" happy cred ca asta e unitatea de masura a dragostei.

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Dragostea se simte in... prostie rolling on the floorlaughing

| sasha99 a răspuns:

In semtimente

| monymonika a răspuns:

In onestitate, sinceritate, in ceea ce simte partenerul de viata despre tin, adica in sentimentewinking

| Zuza_2058 a răspuns:

In iubire si incredere reciproca

| nykymyky a răspuns:

In klograme

| Ea a răspuns:

"Masura potrivita a dragostei este de a iubi fara masura."

| lavinia99_9702 a răspuns:

Hmmm.buna intrebare...cred ca se masoara in timp...si se simte

| TAzOVsKY a răspuns:

In vorbe si fapte :p

| Nadea_3730 a răspuns:

Dragostea nu se masoara, Dar se bazeaza foarte mult pe incredere

| FloriiDirectioner a răspuns:

N-ai cum nici macar prin fapte.
Trebuie sa simti ca iubesti persoana respectiva, altfel e egal cu zero vorbele dulci si cadourile

| mady2888 a răspuns:

Dragostea nu se masoara, se simte.
si daca simitit amandoi acelasi sentimente e cel mai magic si minunat lucru din lumea asta.happy

| amicumms a răspuns:

Dragostea este un sentiment care nu se poate masura

| AleAnyo a răspuns:

In ochi vineti. Dar:25% te ia dragostea, 25% te ia somnul, 25% te ia coma si 25%...ei bine...e teritoriu neutru.

| katriin a răspuns:

Dragostea e un lucru serios care trebuie sa o pastram ca ea ne este data de la Dumnezeu si daca o pierdem alta nu ne va da ne-a dat o sansa ca sa fim fericiti si noi trebuie sa pastram acea saANSA iar daca opierdem tristi vom fi mereu...Dar dragostea are mukte pietre in cale si oi trebuie sa trecem aceste pietre...

| Melodramatic a răspuns:

In incredere, fapte, rabdare. Totul trebuie sa fie egal intre amandoi, sau cum se zice "lasa dragostea sa zboare, dar nu prea sus caci pica si moare."

| MARIA_3757 a răspuns:

Se zice ca dragostea e o boala, deci se va masora in gradele termometrului.Ehhh...oh go on...glumesc.eu cred ca dragostea se masoara in sentimentele pe care le simti fata de pers. iubita. Abia la sfarsitul vietii ne dam seama daca persoana cu care ne-am petrecut mai mult de jumatate din viata a fost cu adevarat jumatatea noastrahee hee

| mixx a răspuns:

Dragostea se masoara cu banii din buzunar si se masoara in toata lumea la feltongue

| loveislikeaheadshot a răspuns:

Dragostea se masoara in clipele ce iti taie respiratia si vrei sa fii alaturi de cel iubit! lacrimile, zambetele, saruturile sunt doar niste submultiplii ce amplifica dragoste dintre 2 persoane :X! parerea mea! eu in asta masor dragoste si vad ca creste zilnic din ce in ce mai mult!love strucklove strucklove struck

| PinkDea a răspuns:

In 2011 dragostea se masoara in:
-bani
-sex

| Bya_1231 a răspuns:

In tot!

| Mariana155 a răspuns:

In grade celsius rolling on the floor. Ce intrebare.

| R31ko_9899 a răspuns:

Incredere si Comunicare.
Dar dragostea este doar pentru cine simte ca iubeste.happy

| Chiuaua a răspuns:

In marimea penisului...

| NebunieLaSecunda a răspuns:

Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima!

| Raduku14 a răspuns:

Sincer, trebuie sa te lasi purtat de vad. nu snetimente, incredere emotii.etc. Totul vine de la sine. Nu se masoara. Dragostea. exista, dar doar se stie spune. nu exista cuvinte cum sa spui cum e. Nu exista cuvant pentru a spune ce este dragostea

| ionutz0116 a răspuns:

In bataile inimii