| luby a întrebat:

Lacustele isi mananca sotii?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Priveste si tu primele 4 raspunsuri, toti spun "da", dar nimeni nu stie raspunsul. Spun doar ca au vazut la cel din fata. Instinctul de turma, spune careva o prostie sarim toti si facem ca el. E jalnic.

16 răspunsuri:
| ???? a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, asa fac ele. Suna ciudat dar asa sunt insectele!

| JamieGold a răspuns:

Nu este o regula, dar, uneori, femelele isi omoara masculii şi le devorează capetele la sfarsitul actului sexualhappy
Cam sadice!

| InGeRaS2011 a răspuns:

Da ca si vaduva neagra

| WhatheWow a răspuns:

Nu lacustele draga, ele se maninca intre ele indiferent de sex. Calugarita care e o insecta din aceiasi specie care, maninca capul partenerului, adica al masculului, dupa sex.

| Inferno a răspuns:

Nu,calugaritele fac asta. Am avut crescatorie de calugarite.

| Inferno a răspuns (pentru WhatheWow):

Asa e. Intr-o vreme creseam calugarite, sunt niste insecte grozave.

| Reek54 a răspuns:

Calugarita la sfarsitul actului sexual ii devoreaza capul partenerului mascul.

| WhatheWow a răspuns (pentru Inferno):

Are o forma oarecum " extraterestra ".

| pwp a răspuns:

Da laughing) Vaduve negre tongue

| Inferno a răspuns (pentru WhatheWow):

Asa ti se pare prima data, dupa ce te obisnuiesti cu ele nu ti se mai par asa.
Cu toate ca le hraneam zilnic cu lacuste, flutui si alte insecte nu stiu de ce au murit. Probabil din cauza schimbarii climei. Sunt foarte sensibile la astfel de lucruri.
Can le-am prin era vara, iarna au murit.
Oricum, o insecta minunata.

| WhatheWow a răspuns (pentru InGeRaS2011):

La Vaduva Neagra e putin altfel, dar da si ea i-si poate minca partenerul.

| WhatheWow a răspuns (pentru Inferno):

Cam asa ceva; si cind te gindesti ca au unde sa se documenteze?!

| Hombre a răspuns:

Da, dar numai plusul de la jumatate.

| Miauti a răspuns:

Da! la fel ca alte fiinte inlusiv la oameni. Sotiile isi mananca sotii.

| LIVIU1992 a răspuns:

Lacustele NU. Insectele din Ordinul Mantodea DA!