| anonim_4396 a întrebat:

Masturbarea te imbatraneste? asa am auzit ca grabeste procesul.

Dar nu e aproape acelasi lucru ca sexul?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu te imbatraneste. Nu exista nici un risc sau pericol.
Nu e acelasi lucru ca sexul, diferentele sunt absolut remarcabile la nivelul senzatiilor si al sentimentelor.

| RAY a răspuns:

Fiti seriosi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,pentru fiecare minut devii mai bătrân cu un an

| Brancardierii a răspuns:

Din pacate da, atunci cand ejaculezi elimini testosteronul, element vital in tempo-ul corpului, clar vei imbatrani. daca te masturbezi 1 data pe saptamana, intr-un an te-ai auto imbatranit cu 5 luni. sper ca intelegi logica fiindaca n-are sens big grin

| doctorandus a răspuns:

Nu, ideile ca masturbarea imbatraneste sunt povesti vanatoresti sau delir mistic.

http://www.youtube.com/watch?v=IQFCeES8UQc

| RAY a răspuns (pentru Brancardierii):

Cand ejaculezi elimini sperma nu testosteron

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate speranta de viata ar fi in medie mai mare cu 10 ani pe planeta daca nu ne am masturba... da cine o sa afle