| reihiuke a întrebat:

Pentru cei interesati de dezvoltare personala... Cum ar trebui sa inceapa dezvoltarea personala la cineva?

6 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Dezvoltare in ce sens? Te referi fizic sau psihic?

| reihiuke explică (pentru Clorox):

Psihic. Am uitat sa mentionez. Credeam ca se intelege

| K0sti a răspuns (pentru Clorox):

laughing
Dezvoltarea personală include activități și expereințe care au scopul final de a îmbunătăți starea de conștientizare, dezoltare a talentelor și abilităților personale, îmbunătățirea calității vieții și contribuirea la realizarea aspirațiilor și viselor personale... wikipedia!

Bula
| Bula a răspuns:

Dezvoltarea personala trebuie sa inceapa cu cunoasterea pe sine, al starii actuale ca punct de pornire si referinta.

| johnnny123 a răspuns:

Dezvoltarea personala incepe cand te nasti si se termina cand mori.

Nu exista un moment pe parcursul vietii cand spui "astazi incep dezvoltarea personala", si un moment cand spui "astazi mi-am terminat dezvoltarea personala"

Poti cel mult sa spui "astazi ma apuc sa studiez pianul" sau "astazi ma apuc sa invat limba germana".

Dezvoltarea personala reprezinta un cumul de experiente, aptitudini, schimbari, evolutii, succese si esecuri care se desfasoara in mod continuu pe toata durata vietii.

Evident ca fiecare persoana poate alege cat de mult doreste sa se dezvolte intr-o directie sau alta, cat efort depune pentru a acumula mai multe cunostinte si mai multa experienta, dar procesul nu are un inceput si un final.

| reihiuke explică (pentru Bula):

Cum te cunosti pe tine?