| ExXify50 a întrebat:

Se spune ca iubirea e cel mai complicat sentiment, de ce?

39 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Nu te mai chinui cu "cercetări". Înfrânge-ţi doar această teamă larvată şi vei afla ce înseamnă iubirea...adică,mai degrabă o vei simţi.

Apache
| Apache a răspuns:

Pentru ca e singurul care te dezarmeaza.

| Plushul a răspuns:

Pentru ca acest sentiment il tii in tine si iti este grica sa il impartasesti persoanei iubite, ori iti este frica sa il impartasesti.

| WhatheWow a răspuns:

E cel mai complicat sentiment pentru ca oricat de inteligent ai fi, tot sunt momente in care iubirea te prosteste; e o relatie foarte complexa!

| Încrucişătorul a răspuns:

Deoarece baietii o simt in timp ce fetele o gandesc. Doua lucruri complet opuse si, totusi, merge treaba 98% din timp.

| BlackDice a răspuns:

Ideea e ca atunci cand simti"iubirea" faci tot felul de lucruri nebunesti, lucruri de care nu erai in stare pana in acel moment, dar atentie ca dupa iubire vine si ura si aia e mai periculoasa decat iubirea...

| TheAndrew1987 a răspuns:

Pentru ca este placere si durere in acelasi timp sunt foarte imbalansate, cateodata ai foarte multa placere si dupa aia cand se schimba durerea este foarte mare

| LolaLollita a răspuns:

E cel mai profund si da nastere la o multime de alte sentimentehappy

| reihiuke a răspuns:

Despre ce fel de iubire vorbesti?