| Parintele a întrebat:

Se zice ca d-zeu este atotputernic, atunci de ce i-au trebuit sase zile ca sa faca lumea si a trebuit sa se odihneasca in a saptea zi? De ce nu a facut totul intr-o clipa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@shin si secretel
ati incercat si altceva decat credinta? Cum? Cand? Unde? Credinta e cea mai buna forma de manipulare, primul act politic al omului. Cand va veti da seama ca puteti face orice cu mintea voastra, va veti lasa si de credinta desueta. Va doresc succes. Si la mine a fost greu, dar a mers.

38 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| zeenath a răspuns:

"Religia este opium pentru popor." Kant -din cate imi amintesc. Daca ne luam dupa Biblie laughing)) D-zeu nu are nevoie de odihna, iar timpul este relativ big grin Dupa Biblie, D-zeu, inainte de a face soarele si luna a facut plantele! Oameni! Cum pot plantele sa creasca fara lumina si caldura de la soare? Oare cine a scris sau mai bine zis cine a manipulat si tradus biblia, nu s-a gandit ca trebuie sa inverseze zilele?laughing)))Nu uitati de ziua Sabatului (*compara calendarul iulian si cel gregorianwinking!

| RUMBURAK a răspuns:

Pentru ca s-a ferit din rasputeri sa nu faca un ignorant ca tine si pupincuristi tai. dar din pacate ai reusit sa apari.

| Parintele explică:

RUMBURAK "dar din pacate ai reusit sa apari" oricat s-a scremut zeul tau rablagit sa evite aparitia mea nu a reusit zici tu.inseamna ca nu e atotputernic.si incearca sa eviti sa ma mai insulti ca de nu o sa vb cu parintele meu, dracu sa-ti faca o vizita in ghetoul unde te ascunzi lasule.si n-o sa te simti prea bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu deja ma plictiseti oh go on

| Costel95 a răspuns:

Biblia spune ca toti suntem o mana de tarana... deci cum poti sa-l contrazici pe Shin care a spus ca suntem imperfecti? Daca tu te cerzi cineva, asta-i mandrie. Chiar nu inteleg de ce cauti raspuns la niste intrebari pe care oriicum nu le-ai intelege.

| LiceeancaBella a răspuns:

Da,chiar este Atotputernic! Nu va indoiti de astawinking! Numai Domnul stie raspunsul la intrebarea asta! Curiosii mor repede

| Chocolatewithvanilla a răspuns:

Buna.Deoarece a dorit ca pe tine sa te preocupe lucrul acesta si sa nu poti dormi noapte.''Parintele'' slujeste totusi la o biserica? Daca da atunci vai de credinciosi. Daca esti ateu treaba ta! Citeste si tu o carte in loc sa-ti pierzi vremea, recomandarea mea ar fi'' JURNALUL FERICIRII-Nicolae Steinhardt'' in aceasta carte se gaseste motivatia pentru care Ortodoxia este singura religie adevarata. Si inca ceva D-zeu se scrie nu: d-zeu.
Stima @Shin. Doamne ajuta!