| WhatheWow a întrebat:

Si pina la urma, de unde vine Inspiratia?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Trebuie să ai o muză.

12 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

Din inconştient.

| lowraider26 a răspuns:

Buna intrebare! Dupa mine ea pote veni de oriunde, depinde de om... La anumiti oameni pote veni din natura si peisaje frumoase, la altii poate veni din poze sau imagini abstracte si la altii pur-si-simplu dupa starea de spirit.
Sper ca ai inteles ceva din ce am zis big grin si ca te-am ajutat! happy

| Inferno a răspuns:

Vrei raspunsul obiectiv, direct si clar adica cel stiintific, sau pe cel filosofic?
Raspunsul stiintific este : Creierul.
Raspunsul filosofic variaza in functie de subiectivismul fiecarui individ.

| HannibalBarkas a răspuns:

Iti dai seama doar cand intarzie sa apara laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inspiratia vine din mediul inconjurator, unul fascinant si miraculos care poate fi interpretat de inconstient in niste moduri foarte interesante.

| WhatheWow explică (pentru NOname):

Obligatoriu! In lipsa unei muze, inspiratia nu poate veni decit din eter insa in acest caz, nu e altceva decit natura originii sale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot de acolo de unde se redijeaza ideile

| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

Din ce faci.happy
Sau poate că asta se întâmplă doar la mine.
Eu când vreau să compun versuri sau să desenez mă uit peste tot sau ascult muzică.Îmi vine imediat o idee.

O zi bună! wave

| LeeMinHo00 a răspuns:

Creier.

| shadovv a răspuns:

Incertitudinea cuantica a electronilor ce curg prin neuronii nostri? Sau poate inspiratia e divina si depinde de un absolut ontologic, de aici am putea forma o gnoseologie care ar inlatura subiectivismul total la nivel de sistem.

| 4b a răspuns:

Din eterlaughing
Sanatatewinking

| Romanian a răspuns:

Conform opiniei mele, din motivatie.
Altfel, stiintific, vine din creier, cum a spus si Inferno.
As mai adauga totusi un element, si anume capacitatile cognitive.