| maddutsu17 a întrebat:

Toata lumea vorbeste de sfarsitul lumii in 2012. voi ce credeti va fi sau nu sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
| Micheline a răspuns:

A mai fost o intrebare de genul asta.Deci NU! Nu cred in orice om care se trezeste"Buna dimineata"sa zica si el din lipsa de ocupatie ca vine sfarsitul lumii.Nici Iisus Hristos ca om cand a fost pe pamant nu stia cand este.Iti dai seama ca lumea s-a plictisit si ca sa fie multa tensiune asa zisi"experti"in ale prezicerilor, dupa parerea mea oameni fara creier care n-au alta ocupatie decat sa minta lumea, se gandesc la cate o minciuna gen:sfarsitul lumii astfel incat majoritatea ajung sa inghita o astfel de prostie.
Deci numai ascultati si numai credeti toate aberatiilewinking

47 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu va fi niciun sfarsit.Va fi din cate spun multi o schimbare majora, niste schimbari in omenire la nivel climatic, astronomic etc. Sfarsitul numai Dumnezeu il stie precum scrie si in Biblie.Numai bine

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aiurea, profetii catastrofice ciclice, n-are rost sa le bagam in seama. S-auzim si de bine!

regis
| regis a răspuns:

Sfarsitul lumii este o moda, repetabila in timp. Pana nu demult era moda cu anul 2000, apoi a urmat 2001-inceputul mileniului, acum a venit 2012 si deja se intrevede 2014.
Eu sper sa fie sfarsitul doar sfarsitul crizei.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu una nu credwinkingChiar delocstraight face
Numai Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul lumiiwinking

| Minks a răspuns:

Mayasii au "prezis" sfarsitul lumii, dar cand au fost cuceriti si sters de pe fata pamantului nu au mai prezis. Nu ti se pare ciudat? laughing

| shtephie a răspuns:

Nu cred in asa ceva! Si chiar daca e adevarat, nu mi-e frica!

| zetmada86 a răspuns:

Sfarsitul lumii o sa vina cu siguranta, in cel mai bun caz peste vreo 5 miliarde de ani cand soarele nostru va muri, dar pana atunci ne asteapta alte cataclisme ce se petrec in mod regulat, cu unele dintre ele suntem restanti. Mayasi aveau un calendar bazat pe niste cicluri, ultimul dintre ele se termina in 2012, asta pentru ca civilizatia lor a disparut, dar daca mai axistau cu siguranta continuau si cu calendarul.

| cornel a răspuns:

Nu stai linistita

| lollopop a răspuns:

Nu cred...NU exista sfarsitul lumii. Ce faceti voi la religie?thinking

| justagirlll a răspuns:

Nu

| sandy a răspuns:

Data trecută zice-au că sfârşitul lumii e în anul 2000, acum s-a mutat în 2012. Mie nu îmi pasă dacă mor azi sau mâine.FRICOŞILOR.

| Adredemesconf a răspuns:

Nu cred...

| Petronela a răspuns:

Sfarsitul lumii va fi cand va vrea d-zeu.

Răspuns utilizator avertizat
| Blake1 a răspuns:

Nu cred...park vezi ca mai gaseste un calendar de ala pe sub pamant unde o sa scrie altcevalaughing

| Bubu a răspuns:

E o prostieee laughing))

| BitchImfabulous a răspuns:

Nu cred in asa ceva.Sa spus ca si in anul' 2000 va fi sfarsitu si uite ca ink traim.
Asa ca nu cred nici acum ca va fi.
Si parca am auzit la tv ca nu va mai fi in 2012 ci peste multi multi ani.
Oricum numai Dumnezeu hotaraste.

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Eu cred ca in 2012 va fi doar sfarsitul mamei omida si a celorlalte tantite care delireaza pe la tv. laughing

| raluka_3688 a răspuns:

Pai numai dumnezeu poate stii asta...

| ancan a răspuns:

Nu cred happy

Daca nu am murit in 2000, cand s-a anuntat prima data ca va fi sfarsitul lumii, nu vom murii nici in 2012.happy

| George1510 a răspuns:

Eu cred ca pana la urma va exista sfarsitul lumii, insa nu atunci cand zic toti "specialistii" de la TV. Despre data la care va avea loc, numai Dumnezeu stie big grin

| Elena97M a răspuns:

Buna,

Eu zic ca sfarsitul lumii daca o fi sa fie nu vine deodata; un val de apa si inghite tot imediat.
El vine din rautatea oamenilor care o poarta aici pe pamant si din ce in ce mai putini oameni au credinta. Totul se intampla treptat.
Dar nimeni nu are de unde sa stie ca 'sfarsitul lumii' va fi in 2012 laughing. Probabil sunt niste banuieli. happy

| BυαHн ▀▄▀▄▀ a răspuns:

Nu, Se Va creea o era si nu nu va veni sfarsitul lumii.winking

| myrazvy a răspuns:

Daca tu spui ca sfarsitulk lumi e in 2012, de unde poti sti cand a aparut lumea, o sa spui anul zero, da, dar cand a fost acest an, sh cei ce au trait inaintea erei noastre ce erau? intrebari fara raspuns. Sfarsitul va fi atunci cand o sa fie ca si inceputul atat al erei noastre cat si a erei dinaintea noastra

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Nici un om nu stie viitorul.Deci nu iti fa griji ca n-ai de ce. Dumnezeu stie cand va fi momentul.

| OglindaOarba a răspuns:

Nu credhappy. Adic asa s`a zis si in 2000 ca vine sfarsitul lumii:0 Si uite...inca suntem aici!happySunt niste inventii stupide...nimeni nu stie cand ne va veni sfarsitul.numai Dumnezeuhappy

| Gratsy a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva
Acum cativa ani astia de la stiri ziceau ca un asteroid se va izbi de Pamant.
Stai linistit ca nu se va intampla nimic

| Caty_9264 a răspuns:

Cred ca va fi sfarsitul lumii dar in nici un caz nu va fi cand spune lumea, va fi cand va vrea D-zeu!