| YourDailyApple a întrebat:

Voi credeti in viata sexuala dupa moarte? straight face Eu sper sa fie ca ar fi naspa fara sad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Ăsta e primul lucru după care mă uit când semnez contractul after-life. O viaţă fară sex e ca berea fără spumă

31 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Omg! :o :o :o asta-i buna/gluma! rolling on the floor
PS - daca nimeni nu a venit de dupa moarte, sa ne spuna si noua, cum e, probabil ca e Ok... whistling le merge bine..., atunci, semnifica ca exista si asta! smug laughing (No way! Not believetongue)

| Hombre a răspuns:

Numai la sex tie gandul, dar ia spune-mi daca ajungi la purgatoriu si acolo dai de seful @crinu si vei fi vesnic curatat de pacate (cica tratamentul este smoala incinsa) si timp de sex, canci.

NOname
| NOname a răspuns:

Trebuia sa intrebi mai intai, daca credem in VIATA dupa moarte.

P. S. Parca nu suntem la Trivia/Amuzante, nu?

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

La musulmani se zice că poţi primi până la 72 de virgine. Bănuiesc că nu pentru a le asculta ofurile din timpul vieţii laice thinking

| AvalohAlyn a răspuns:

Desi tu ai intrebat amuzat si ai pus o intrebare care trebuia sa fie la Trivira/Amuzament si care de acest gen apartine eu iti raspund serios.Viata de dupa moarte e ceva necunoscut, misterios dar din scrierile Sf.Parinti si din Sf.Scriptura vedem ca e ceva mult mult mai complex si mai fericit, mai Sfant si mai curat ca cele ce le traim astazi.Actul sexual nu e decat o placere trecatoare, un mod de a ne inmulti si de a satisface anumite placeri.Nu va exista cu siguranta in viata de dupa moarte.Fiindca placerile materiale, materialismul nu va exista in viata de apoi. Dumnezeu lucreaza pe suflet, pe curatie, pe lucrurile nemuritoare.Numai bine

| voronianu a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Mai bine in viata reala decat dupa moarte ca cine stie ce mai e si pe happy acolo asa ca sa ne distram acum cat mai avem timp si suntem tineri ca nu se stie cand murim laughing)

| mihaibrasov a răspuns:

Majoritatea raspunsurilor sunt la misto, pentru ca intrebarea e pusa nepotrivit... Eu iti zic ca da, exista sex astral, dar nu insist pe idee, ca apoi primesc replici total aiurea (normale de altfel, din moment ce nu stii ce e ala).

| psiholoaga a răspuns:

Hmmm, depinde unde ajungi...

| ramona30 a răspuns:

Dupa moarte, exista viata eterna. In primii 50 de milioane de ani nu faci nimic altceva decat sa stai in rai si sa te rogi sau sa il proslavesti d-zeu. Dupa aia e normal sa te plictisesti putin si mai faci si altceva laughing Desi nu cred ca as putea trai aiurea asteptand o alta viata (eterna), daca ar fi sa existe, eu, una, nu pot sa mi-o imaginez fara sex.

| DorelSudoru a răspuns:

laughingYo nu cred in viata dupa moarte deci...fi cat mai fericit aici si acumlaughing

| ania a răspuns:

Eu cred ce spune la Carte:ca nu va mai fi.Si totusi Dumnezeu promite bucurii nespuse si desfatari vesnice. Experimentarea prezentei lui Dumnezeu e o placere mai intensa decat placerea sexuala.Creatorului orgasmului eu ii acord credit si pentru ce va urma. Abia astept sa-L intalnesc.

| NickiMinaj a răspuns:

Eu zic prietene sa profiti totusi de viata asta sad Stii cum e...

Răspuns utilizator avertizat
| fabiola a răspuns:

Profita acum...caci dincolo nu se stie!

| Parmalat a răspuns:

Auzi, ai vazut tu vreun spirit care sa i se scoale p***?
Yo cred ca am incurcat-o, sa fu*** acum ca dupa ce murim nu mai apucam.

| Eron a răspuns:

Cine ti-a spus ca exista o viata dupa moarte?

| laurentiu a răspuns:

Ai un iq foarte ridicat de inteligenta. wow bravo
cum ai ajuns la standardul acesta?
dupa anumite intrebari iti dai seama ce persoana se ascunde in spatele intrebarilor fara sa stii ceva despre ea!

| noktambul a răspuns:

Speri mata, dar speri degeaba! Daca exista viata dupa moarte, s-ar putea sa existe si viata sexuala dupa moarte. Dar, ce este mort, in veci nu nu se va mai scula!

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Dupa moarte, o sa descoperi ceva mai bun ca sexul.

| theorizer a răspuns:

Cand oamenii se vor vedea cu un infinit de ani ramasi de trait vor mai amana sexul ca sa mearga la pescuit sau la iarba verde. Si-l vor tot amana pana cand vor uita ca au venit in rai pentru sex big grin

| Flaviius87 a răspuns:

Eu cred ca vom avea toate bucuriile reale de pe pamant! mai putin cele daunatoare!

| Narfundo a răspuns:

Lasa ca mai bine ar fi sa ne gandim la viata sexuala in viata asta. Ce rost are sa ne gandim la viitor"laughing.

| EBC a răspuns:

E nasol când devii dependent de ceva. sufletele n`au nevoie de sex... doar fizicul o cere pe pamant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, are toate cele sa nu ne plictisim big grin femei, bautura, plaje tropicale, discoteci, masini de fite, croaziere de lux, iar femei... devil Asta pentru barbati, sa ne simtinm bine. Pentru femei, evident ca si ele trebuie sa fie fericite, asa ca ele ne au pe noi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! chiar exista, ieri stateam cu un amic preot si ne uitam la cei ce se aruncau de la etajul 6 al primariei si aterizau ridicand praful de pe asfalt.Si imi zice: "vezi? altu' care a plecat la agatat de ingerasi".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noname, trebuie sa crezi...batting eyelashes asa cum in viata reala exista premiere inainte de absolvire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iadul e plin de gay si de violatori.
daca te prind aia ai pus-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OMG... foarte amuzanta intrebarea, tampite raspunsuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai toxicule sa stii ca cred mai.vecinul meu cand o murit, avea vreo 30 de ani.si-l planjeau sotia si inco fimeie. dar era misto tare cealalta si cil al; jalea.si ci ti crezi ma toxicule? deodata so ridicat capacul di la sacriu, cam in dreptul braului asa.si o inceput sa sa hatane, di se in se mai rapidi. o fost ciudat tari.asa ca eu cred ca seva trebui sa hii.ca nu s-o radicat capacul dijiaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-ai facut sa rad sincerlaughing)Multumesc ca m ai scos din starea mizerabila in care eram:*