| Grigore1239 a întrebat:

256MB RAM la 512MB RAM. Vreo diferenta *VIZIBILA* in jocuri?

18 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Da, de câteva fps, este o diferență vizibilă.

| Teemo98 a răspuns:

Conteaza si jocul.Adica daca e joc foarte mare se observa daca e mic nu prea cred.

| KIibrDM a răspuns:

Doar FPS-ul...
Insa daca joci pe acela de 512MB RAM un joc care merge si pe 256MB RAM (cum ar fi Delta Force 2) nu se va vedea nici o diferenta vizibila, tot ce este vizibil consta in placa video...

| AgathaRo a răspuns (pentru KIibrDM):

Nu neaparat se rezuma in memorii ram si placa video, un alt factor poate fii si procesorul.

| OkAyAn a răspuns:

E o diferenta nu prea mare dar de luat in serios daca vrei sa joci un joc cu o asemenea diferenta nu ti-as recomanda ca o sa te enerveze la un moment dat asa ca mai bine lasa dar cum vrei.Bafta!

| KIibrDM a răspuns (pentru AgathaRo):

DA, ai dreptate, un procesor slab iti distruge toate experientele de gaming.

| Razvanp69 a răspuns:

Mda e o diferenta foarte mica, dar cea mai mare diferenta vizibila este de la 2 la 4GB. Atunci poti sa spui ca se observa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdanro01 a răspuns:

50 lei. iti iei 1/2 gb... conteaza ma rog. recommand 2/4 gb. chiar daca e pc vechi.

| KIibrDM a răspuns (pentru Grigore1239):

Pai, asta depinde si de cati bani iti permiti sa dai pe o placa de ram.
Eu in locul tau asteptam pentru aceea de 512MB sau imi luam una si mai buna(asta depinde de restul componentelor din PC-ul tau)...
In acea luna poti juca :
Delta force 1, 2, 3 poate chiar si 4
Bomberman
Counter Strike
POATE chiar si Hunting Unlimited 2
POATE chiar si Pro Bass Fishing 2003

| Borsko a răspuns:

Doar cateva FPS. Depinde de joc, e posibil si sa fie o diferenta vizibila dar ti-am zis, depinde de joc thinking

Răspuns utilizator avertizat
| KIibrDM a răspuns (pentru Grigore1239):

Hmmm... Procesorul e destul de bun pentru un PC de 256 MB (dupa parerea mea)
Siii... Il poti juca chiar si pe 4 happy
POATE o sa fac un tutorial in care eu sa iti arat cum poti verifica daca iti merge sau nu...

Răspuns utilizator avertizat
| AgathaRo a răspuns (pentru Bogdanro01):

Crezi ca merita sa investeti intr-un pc de pe vremea lui tata cand era tanar?

Răspuns utilizator avertizat
| KIibrDM a răspuns (pentru Grigore1239):

Am raspuns in mesaj privat.
Verifica mesajele laughing